خطا بعد از اینکه آزمون را از درس حذف میکنیم.

خطا بعد از اینکه آزمون را از درس حذف میکنیم.

از sama rabbani در
Number of replies: 3

با سلام و احترام،

از نسخه 3.3 مودل استفاده میکنم و هنگامی که آزمون را از درس پاک میکنم همچنان نام آزمون در دفتر نمره دیده میشود و پیغام زیر در بالای دفتر نمره نمایش داده میشود.

Warning: Activity deletion in progress! Some grades are about to be removed.

تصویر دفتر نمره
gradebook
طبق چیزهایی که متوجه شدم علت این خطا در درست اجرا نشدن cron است. با توجه به اینکه من روی سرور یک Job دارم که هر دقیقه cron را اجرا میکند. حال چند سوال پیش می آید.
1- آیا واقعا علت به اجرا ناقص cron مربوط میشود یا علت دیگری دارد؟
2- از کجا متوجه بشم cron درست اجرا میشود؟
3- این را در نظر بگیرید که بعد از 3 سال تازه cron job را اجرا کردیم که هر دقیقه cron را اجرا میکند آیا باید تمام اطلاعات سه سال پیش را به روز کند؟
لطفا راهنمایی بفرمایید

با تشکر

تعداد امتیازات:  -
In reply to sama rabbani

در پاسخ به: خطا بعد از اینکه آزمون را از درس حذف میکنیم.

از Moien Abadi در
سلام
۱. می تواند یکی از علت‌هایش این باشد.
۲. به قسمت مدیریت سایت > تذکرات وارد شوید و ببنید گزارشی از اجرا نشدن کرون برای مودل تان را مشاهده می کنید؟ (اگر cron اجرا نشده باشد به شما پیغام میدهد که مثلا در ۲۴ ساعت گذشته اجرا نشده است) اگر گزارشی نبود یعنی cron در حال اجراست.
همچنین می توانید به صورت دستی هم cron را در مودل اجرا کنید. یعنی در مرورگرتان این صفحه را صدا بزنید: yourmoodlesite/admin/cron.php (البته اگر تنظیمات آن به صورتی باشد که مجاز باشید)
۳. تا آنجایی که می دانم نه چنین نیست. وقتی کرون اجرا میشود هر بار اطلاعات سه سال پیش را به روز نمیکند! بلکه همان بار اول هر آنچه که منتظر اجرای کرون بوده است یکبار اجرا میشود و تمام می گردد.

برای کسب اطلاعات دقیق‌تر می توانید به مستندات مودل در اینجا مراجعه کنید: https://docs.moodle.org/37/en/Cron
و پیشنهاد میکنم مودل تان را حتما به روز کنید.
In reply to Moien Abadi

از sama rabbani در

سلام ممنونم

من هر دو روش را امتحان کردم ولی همچنان مشکل دارم. وقتی از طریق مرورگر اجرا میکنم 10 ثانیه طول میکشه تا تمام بشه و دوباره باید صفحه را رفرش کنم تا اجرا بشه.

از کجا بفهمم کرون کامل اجرا شده واز وقتی کامل اجرا میشه آیا پیغام خاصی نمایش میده؟

ممنونم

In reply to sama rabbani

از Moien Abadi در
سلام
در پیام قبل توضیح دادم که قبل از اینکه دستی کرون را اجرا کنید:
به قسمت مدیریت سایت > تذکرات وارد شوید و ببنید گزارشی از اجرا نشدن کرون برای مودل تان را مشاهده می کنید؟
ـ اگر cron اجرا نشده باشد به شما پیغام میدهد که مثلا در ۲۴ ساعت گذشته اجرا نشده است
- اگر گزارشی نبود یعنی cron در حال اجراست.

کرون در واقع پشت صحنه در حال اجراست. و پیام خاصی هم نمیده. البته log هایش در سرور ثبت میشود. که می توانید از توی اینترنت در موردش بیشتر بخوانید.

وقتی مودل را نصب کردید منطقا باید کرون را هم فعال می کردید. بسته به اینکه سرور شما لینوکسی است یا ویندوزی تنظیمات کرون برای اجرا شدن متفاوت است.
راهنمایی کامل را می توانید در این لینک مودل مشاهده کنید: https://docs.moodle.org/37/en/Cron