Vyčistění repozitáře

Vyčistění repozitáře

autor Jan Krucky -
Počet odpovědí: 4

Znovu dobrý den úsměv

V několika kursech zobrazujeme videa, která z interních důvodů nemůžeme linkovat z externího zdroje. Soubory o velikosti řádově stovek MB nahráváme do repozitáře.

Problém je, že přímo v moodlu dochází poměrně často k obměně videí a ty se štosují na disku. I když jsou z kursu odstraněny.

Tuším, že by je moodle měl smazat sám. Je to tak? A lze toto čištění nějak vyvolat? Vyčištění cache nepomáhá.

Děkuji za nasměrování.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Krucky

Re: Vyčistění repozitáře

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Pokud vám jede cron, moodle by měl nepoužívané soubory časem odstranit. Konkrétně se jedná o naplánovanou úlohu core\task\file_trash_cleanup_task. Ta odstraňuje soubory z koše - t.j. ty, které Moodle označil jako nepotřebné a k odstranění. Otázkou ale je, zda se vám ta videa do adresáře $CFG->datadir/trashdir správně dostanou.

Soubory o velikosti řádově stovek MB nahráváme do repozitáře.

Co máte přesně na mysli "nahráváme do repozitáře"? Můžete popsat, jak přesně soubory nahráváte a používáte?

Možná se vám může hodit nějaký pomocný doplněk - např. https://moodle.org/plugins/report_filetrash by měl fungovat i v posledních verzích.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Re: Vyčistění repozitáře

autor Jan Krucky -
Dobrý den.

"Pokud vám jede cron, moodle by měl nepoužívané soubory časem odstranit." - úsměv jde mi právě o to časem. Tu logiku chápu, ale zajímá mě, zda je možné proces nějak urychlit. například spouštět úlohy ručně z konzole.

Nejde jen o soubory. Nyní například pro jinou instanci Moodle, kde ovšem využiji už naprogramované moduly jsem si udělal klon. Rozjel. Vše funguje. Ale...
Potřebuji upravit obsah kursu a změnit otázky v testech. Ty původní úplně odstranit i z banky úloh... Jenže už druhý den je stále vidím, ovšem z poznámkou [Probíhá odstranění]
Pokud je nějaká rychlejší cesta k úklidu a vyčištění systému, moc děkuji za radu.
V odpovědi na Jan Krucky

Re: Re: Re: Vyčistění repozitáře

autor Jan Krucky -
Takže... úsměv Objeveno.
V konzoli kouzelný příkaz:
php admin/cli/cron.php