Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

autor Jiří Hampeis -
Počet odpovědí: 4

Dobrý den

Provozuji Moodle na hostingu Blueboard - www.hampeiselearning.cz. Moodle běží na https. Mám nastaven repozitář Google. Když se žáci pokusí přihlásit v repozitáři ke svému účtu Google, hlásí většinou webový prohlížeč, že web je nezabezpečený a je nutné se proklikat přes "Rozšířené možnosti",.... . Co mě zaráží nejvíc, že někdy přihlášení žáka proběhne bez problémů.

Nevíte, kde by mohl být problém?

Díky

Jiří Hampeis 

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jiří Hampeis

Re: Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Hmm, s Let's Encrypt jsem osobně potíže nikdy neměl - a vy jej také používáte.

Na které stránce se to studentům ukáže? A verze jejich prohlížečů jsou aktuální?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

autor Jiří Hampeis -

Dobrý den

Děkuji za radu. Dnes jsem ověřil, že webový prohlížeč Chrome je aktuální.

Zkusil jsem odevzdat soubor z Google disku ze svého "žákovského" účtu a vše proběhlo bez problémů. Po zvolení tlačítka "Přihlásit se ke svému Google účtu" v repozitáři Google Disk se mi ihned zobrazil obsah mého disku. Ve chvíli, kdy stejnou činnost provedla žákyně na stejném PC ve stejném prohlížeči, prohlížeč opět hlásil nezabezpečený web a odmítl zobrazit obsah Google disku žákyně. Opět se nešlo proklikat přes rozšířené možnosti.

Nevím, jestli by nemohl být problém u školních Google účtů a následného nastavení repozitáře v Moodlu. Nemožnost proklikat se ke svému disku se objevila až během posledního měsíce. Během této doby jsem Moodle neaktualizoval.

Test jsem provedl na PC s Win10.

V odpovědi na Jiří Hampeis

Re: Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

autor Libor Soška -
Obrázek: Moodle Partner

Dobrý den,

a nemohlo by to souviset s nastavení Google účtu konkrétního studenta? Já kvůli několika webovým aplikacím musím mít ve svém Google Account v nastavení zabezpečení (https://myaccount.google.com/security) povolenou položku "Přístup méně zabezpečených aplikací".

S pozdravem,

Libor Soška

V odpovědi na Libor Soška

Re: Re: Varování prohlížeče před nezabezpečeným webem při přihlášení do repozitáře Google

autor Jiří Hampeis -
Dobrý den
Děkuji za radu, prošel jsem nastavení zabezpečení v administrátorské konzoli GSuite a vypadá to, že vše běží hladce.
Jiří Hampeis