Profil Düzenlemeyi Engelleme

Profil Düzenlemeyi Engelleme

yazan Kenan Dağlı -
Yanıt sayısı: 4

Merhaba,

Kullanıcıların ad & soyad gibi bilgilerini değiştirmelerini engellemek istiyorum.  Kullanıcı bilgilerini doğrudan HR'dan aldığım için kimlik bilgileriyle uyumlu, fakat kullanıcılar isimlerinin başına yada sonuna ek karakterler ekleyebiliyorlar ve bunları kullanıcı yönetimi panelinden elle güncelliyorum.

Site Yönetimi >> Kullanıcılar >> Rolleri Tanımla >> Giriş yapmış kullanıcı (user) ayarlarını açıp "Kendi kullanıcı profilini değiştir" (moodle/user:editownprofile) yetkisini kaldırmama rağmen, kullanıcı profil bilgilerini yine de değiştirebiliyor. Kaynak kodları üzerinden profil güncelleme sayfasındaki form elementlerini kaldırıp Moodle'ın bütünlüğünü de bozmak istemiyorum. Site yönetimi aracılığıyla kullanıcıların profil alanlarında değişiklik yapmalarını engellemenin bir yolu var mıdır, yardımcı olabilir misiniz.

İyi Çalışmalar

Kenan Dağlı yanıt olarak

Ynt: Profil Düzenlemeyi Engelleme

yazan Kemal Can -

Kullanıcı alanlarını kilitle

denediniz mi?

Kemal Can yanıt olarak

yazan Kenan Dağlı -

Denedim Kemal Bey, "Kilitli" olarak kayıt ettim her ikisini de fakat bir değişiklik olmadı maalesef.

Kenan Dağlı yanıt olarak

yazan Uğur Feyzullahoğlu -

Merhaba,

Normalde,Kullanıcılar->İzinler->Rolleri Tanımla-> ekranında 

Giriş yapmış kullanıcı seçeneğinde, aşağıdaki gibi Kendi kullanıcı profilini değiştir iznini kaldırdığınızda kullanıcı tercihleri ekranında profil düzenle seçeneği kaybolur.  Tekrar yaptığınız ayarları kontrol edebilirsiniz.

1.

sfddsf

2.

p

Uğur Feyzullahoğlu yanıt olarak

yazan serdar tütündü -
Merhaba,
Topyekün kapatmak dışında, sadece istediğiniz bölümlere müdahale edilmesini engelleyebilirsiniz.

Ana sayfa/Site yönetimi/Eklentiler/Kimlik denetimi/Manuel hesaplar      sekmesinde; dilediğiniz ayarı yapabilirsiniz.