signup form sam się zmienia

signup form sam się zmienia

Napisane przez: Roman Rz. ()
Liczba odpowiedzi: 7

Skasowałem kilka pól w signup form, zamiast Miasto mam Szkoła, zamiast Kraj mam Klasa. Skrypt dział poprawnie, ale od czasu do czasu jednak jakby resetuje się samodzielnie i zmienia na podstawowy z krajem i miastem.

Może ktoś wie, jak to kontrolować, zatrzymać na stałe? Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź.

W odpowiedzi na Roman Rz.

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

To wygląda na automatyczną aktualizację paczki językowej.

Jeśli chcesz to wyłączyć, te należy wejść w Administracja serwisu / ► Serwer / ► Zaplanowane zadania i wyłączyć zadanie Uaktualnij wszystkie zainstalowane paczki językowe.


Z drugiej strony wydaje mi się, że po poprawnej zmianie tłumaczeń nie powinny być przywracane stare wartości po aktualizacji paczki.

W odpowiedzi na Roman Rz.

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

A gdzie wprowadziłeś te zmiany "zamiast Miasto mam Szkoła, zamiast Kraj mam Klasa"?

Jak wspomniał Jacek, gdyby te zmiany były wprowadzane tam, gdzie trzeba (czyli na stronie .../admin/tool/customlang/index.php), to przy aktualizacji paczki językowej nie powinny się nadpisywać.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Roman Rz. ()

Zrobiłem tak, jak pisałeś kiedyś właśnie w tej ścieżce z paczką, ale też wcześniej w signup_form.php wprowadziłem nazwy: department i institution - w paczce Dep... oznacza Wydział - u mnie Szkoła. Czyli jakby wszystko jest formalnie OK... ? A może nie? Przesyłam plik.

W odpowiedzi na Roman Rz.

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Przede wszystkim dodatkowe pola profilu powinno się wprowadzać jednak w inny sposób niż modyfikacja kodu źródłowego systemu. Przy tak dokonanych modyfikacjach, każda aktualizacja platformy usunie wprowadzone zmiany. 

Zmiana tłumaczenia wynikała zapewne z błędu jaki popełniłeś modyfikując kod źródłowy. Zmiana fragmentu spowodowała, że w miejsce "Miasto" pojawiło się słowo "Wydział" (zamiast oczekiwanego "Szkoła").

 $mform->addElement('text', 'department', get_string('department'), 'maxlength="120" size="20"');

 $mform->setType('department', core_user::get_property_type('department'));

  if (!empty($CFG->defaultcity)) {

            $mform->setDefault('department', $CFG->defaultcity);

}

Dodanie fragmentu kodu odpowiedzialnego za wprowadzanie klasy jest zupełnie błędne. Pole to jest edytowane w innym miejscu i tym sposobem wprowadziłeś dwa pola w formularzu o tej samej nazwie. To będzie działało, ale może powodować nieoczekiwane błędy.  Do tego ustawiana jest wartość domyślna z ustawienia $CFG->defaultcity, a przecież w tym przypadku nie mamy domyślnej wartości.

$mform->addElement('text', 'institution', get_string('institution'), 'maxlength="120" size="20"');

 $mform->setType('institution', core_user::get_property_type('institution'));

 if (!empty($CFG->defaultcity)) {

    $mform->setDefault('institution', $CFG->defaultcity);

}

To, że zmiana pojawiła się po jakimś czasie mogło być spowodowane tym, że został wyczyszczony cache.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Roman Rz. ()

Dzięki.

1. Mógłbyś mi poprawić ten formularz, aby się nie zmieniał podczas aktualizacji?

2. Dzisiaj zmieniły się moje icony na systemowe moodla (*.svg), mimo że podmieniłem je na własne dopasowane do templatki.



W odpowiedzi na Roman Rz.

Odp: signup form sam się zmienia

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

1. Temat 1 to nie jest raczej do dyskusji na forum ;)

2. W temacie 2 - Do tego ważna jest informacja, gdzie podmieniłeś pliki ikon? Prawidłowo powinno być to robione w katalogu szablonu.

Coś mi się wydaje, że masz hosting, gdzie system jest automatycznie aktualizowany. Wszystkie zmiany robione w niewłaściwych miejscach są nadpisywane przez pliki nowszej wersji Moodle.