Složené testy

Složené testy

by Tomáš Malinský -
Number of replies: 1

Dobrý den,

rád bych vytvořil test v tomto duchu:

  • Test obsahuje jednu úlohu se zdrojovým textem  (bez hodnocení) - vyřešeno.
  • Test obsahuje sadu 20 otázek. Tyto otázky potřebuji rozdělit do pěti skupin.
  • Každou skupinu potřebuji vyhodnotit zvlášť s komentářem.
  • Komentáře pak potřebuji seskupit v rámci vyhodnocení a vytisknout společně s celým komentářem za text.

Chtěl jsem pro tento způsob hodnocení využít reakcí na vyhodnocení otázek. Napadlo mě pro seskupení otázek použít úlohu cloze. Jakým způsobem však zajistím výpis těchto reakcí na nějaký výstupní protokol? Zdá se mi také, že implementace těchto úloh není pro některé případy otázek vhodná (to může být pouze mojí "nepraxí").

Ideální se mi zdá využití kompetencí, ale zatím se mi nepodařilo dostatečně proniknout do jejich nastavení. Podle toho co jsem zatím vyčetl, nepůjde tento způsob využít na seskupení otázek. Líbí se mi dostupné pluginy, kdy výsledné vyhodnocení je hezky a přehledně graficky dostupné. Bohužel tak jak to vidím musel bych vytvořit kurz, kde budou čtyři samostatné testy pro každou oblast. Toto řešení však není příliš "hezké" pokaždé odesílat ukončení testu může být pro žáka matoucí.

Máte někdo nějaký nápad pro finální řešení?
  1. seskupení otázek
  2. výstup reakcí (dostupnost učitel a žák)
Předem děkuji za rady.

Tomáš M


Count of ratings: -
In reply to Tomáš Malinský

Re: Složené testy

by Bohumil Havel -
Picture of Moodle Partner Picture of Obzvláště nápomocní moodlisté Picture of Překladatelé

Je to dost komplexní problém, já bych pro toto zadání vyzkoušel pro každou skupinu použil jinou výši známek a pak spočítal další známky samostatně. To vám dovolí kastomizovat texty v popiscích pro jednotlivé reakce ve skupině (podmíněný přístup). V kurzu to bude vypadat děsivě, ale je to reálné.

Princip popsán v diskusi https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=326932

Zdraví Bohuš Havel