obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Mariusz Szewczyk ()
Liczba odpowiedzi: 6

W profilu użytkownika zdefiniowałem nowe obowiązkowe pole "klasa", wybór z rozwijanej listy. Po zalogowaniu do serwisu, użytkownicy są przenoszeni do swojego profilu i muszą dokonać wyboru. Przy próbie zapisania, pojawia się komunikat: 


ModSecurity zablokował zapytanie ze wzgledów bezpieczeństwa.

Jeżeli strona wymaga tego typu zapytań, to proszę wyłączyć ModSecurity w panelu DirectAdmin, opcja "ustawienia mod_security".


Administrator wyłączył tą opcję, ale problem nadal istnieje - czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?


Mariusz

W odpowiedzi na Mariusz Szewczyk

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Jaki problem nadal istnieje? Komunikat o ModSecuity? Jeśli tak, tzn, że administrator jej jednak nie wyłączył i trzeba go o to poprosić ponownie.

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Mariusz Szewczyk ()

Administrator zgłasza, że wyłączył.

Wciąż po zalogowaniu odsyła mnie do profilu, wymaga wybrania opcji, próba zapisu zmian kończy się wyświetleniem "modsecurity..."

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Musisz wyczyścić cache, a jeśli to nie pomoże odbyć poważniejszą rozmowę z administratorem. uśmiech

Tymczasowo usunął bym wymagalność tego pola profilu. Teraz blokujesz całkowicie możliwość korzystania z platformy...

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Mariusz Szewczyk ()

Dziękuję.

Problem w tym, że nic nie mogę zrobić w moodle'u, ponieważ ciągle jestem przenoszony do swojego profilu, by uzupełnić to pole. Kiedy chcę zmienić w panelu administratora, czy gdziekolwiek, jakąś opcję, i tak jestem przekierowany do profilu.

Jeśli "wyczyścić cache" oznacza "Administracja serwisu / ► Rozwój / ► Wyczyść wszystkie bufory pamięci podręcznej" to też nie mogę tego zrobić - wyrzuca mnie do aktualizacji profilu.

Co mogę przekazać administratorowi? Ja jestem mało zaawansowanym użytkownikiem.

W odpowiedzi na Mariusz Szewczyk

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

W tej sytuacji najlepiej wejść bezpośrednio do bazy danych i wprowadzić odpowiednią wartość w profilu administratora (w tabeli mdl_user_info_data w połączeniu z informacjami z tabeli przechowującej informacje o dodatkowych polach profilu mdl_user_info_field).

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: obowiązkowe pole użytkownika "zablokowało" moodle'a

Napisane przez: Mariusz Szewczyk ()

dziękuję - zadziałało.


Przy okazji okazało się, że jest jakiś problem z pytaniami gdzie odpowiedź jest wybierana z listy (ten sam komunikat), i próba usunięcia tego pola w profilu użytkownika również wyrzuca to samo ostrzeżenie (pole zostało zmienione jako nieobowiązkowe i nie powoduje już problemu)