Volná diskuse správců a vývojářů Moodle

Přesunout do obrázku - TeX, obrázek

Obrázek: Martina Roubalová
Přesunout do obrázku - TeX, obrázek

Dobrý den, 

tvořím testové úlohy typu "Přesunout do obrázku" a narazila jsem na tři problémy, které neumím vyřešit.

1) Do obrázku potřebuji přesouvat matematický zápis psaný v TeXu. V jiných typech úloh TeX funguje, tady zůstane ve tvaru $$\frac{1}{3}$$.

2) Je nějak možné ovlivnit velikost obrázku? Obrázek se mi zobrazuje tak malý, že se do něj nevejdou pole, která potřebuji přesunout. Zkoušela jsem změnit rozlišení, ale to nemá na nic vliv. 

3) Mohu nějak ovlivnit šířku těch polí? Jedno pole je jednoslovné a jedno je celá věta, ale všechna se zobrazí ve stejně velkém rámečku. 

Nevím, jestli mi rozumíte. Přikládám PrintScreen situace, kterou potřebuji vyřešit v bodu 2 a 3. 

Děkuji za každou radu. 

Počet hodnocení: -
B.Havel
Re: Přesunout do obrázku - TeX, obrázek
Moodle PartnerObzvláště nápomocní moodlistéPřekladatelé

V definici úlohy jsou omezující podmínky - Úloha přesouvání do obrázku, maximální velikost obrázku je 600 x 400. Přesouvaný objekt může být text nebo obrázek (s okrajem - nehezké, velikost do 150 x 100 pixelů). https://docs.moodle.org/36/en/Drag_and_drop_onto_image_question_type

Tedy:

1.  filtry se uplatní při vykreslování stránky a obávám se, že text je převeden na obrázek ještě před zobrazením HTML. Je to textová položka, ne textové pole (kde se uplatní editor jako známka editace HTML). Doporučuji tedy vytvořit obrázky a ty uložit. lze kombinovat obrázky i texty, ale není to asi ono. V odkazu je Note (2) s popisem možného formátování textu.
  2. omezení obrázku je výše, cílová pole se přirozeně generují dle nejdelšího textu, jinak by to bylo příliš návodné. Můžete použít kategorie, tím dosáhnete barevného rozlišení a přizpůsobení textu v kategorii.
  3. Ne

Zdraví Bohuš Havel