Różne skale ocen w kursie

Różne skale ocen w kursie

Napisane przez: Witek K. ()
Liczba odpowiedzi: 2

Hej!

1. Mam utworzony kurs, a w nim quizy.

2. Chciałbym, aby quizy-ćwiczenia w kursie były domyślnie oceniane według mojej skali ocen, innej niż szkolna.

3. Quizy-sprawdziany w kursie chciałbym, aby były oceniane według szkolnej skali ocen.

Jak to zrobić? Proszę o jakieś wskazówki. Próbowałem jakiegoś sposobu, poprzez nadpisywanie skali szkolnej. Ale wtedy to nadpisanie obowiązuje wszystkie quizy w kursie. A chciałbym sposobu, który pozwoliłby mi przy każdym quizie wybrać w listy wyboru odpowiednią skalę.

Dziękuję

Adam


W odpowiedzi na Witek K.

Odp: Różne skale ocen w kursie

Napisane przez: Przemek Kaszubski ()

O ile dobrze rozumiem pytanie, to:

W quizach są punkty za pytania ("Domyślna punktacja" w edycji pytania), wyżej punkty za cały quiz ("Edytuj zawartość testu" >"Maksymalna ocena"), zaś w ustawieniach testu ("Edytuj ustawienia" > "Ocena") można ustawić próg zaliczeniowy. To z poziomu każdego indywidualnego pytania i quizu. Wszystkie "ćwiczenia" trzeba by odpowiednio odpowiednio ustawić, niż opcje domyślne quizu / testu. moim zdaniem nie da się tych ustawień zapisać w kursie jako domyślne, ale można zduplikować quiz, w którym mamy właściwe ustawienia, a potem jedynie zmienić mu opis i podczepione pytania.

Od strony dziennika ocen, bo rozumiem, ze pisząc o "skali ocen", o tym mówimy? Można utworzyć swoja własną skalę (niestandardową), ale skali nie da się przypisać do quizu / testu i pytania w nim. Skalę dowolnie wybraną można wykorzystać oceniając np. zadanie. Wybiera się ją w ustawieniach zadania w sekcji dotyczącej oceniania.

Można w dzienniku zmodyfikować "Nazwy ocen", ale obowiązuje JEDNO w całym kursie, wszędzie tam, gdzie zdecydujemy się w "słowny" sposób wyświetlać oceny. Nie można mieć różnych standardów nazw ocen dla różnych typów zadań w jednym kursie.

Być może można oszukać system dodając kategorię ocen, w niej ustawiając odpowiednią formułę "korygującą" procentowy wynik z quizu, który to rezultat można wyświetlić w trybie nazwy ocen. Niemniej nie zadziała to na poziomie pojedynczego quizu, chyba, że każdemu quizowi ustanowimy osobną kategorię ocen i tam się pobawimy.  Nie bawiłem się, nie wiem, czy to w ogóle zadziała.

Pozdrawiam,

Przemek
(Moodle 3.5.2 core)

W odpowiedzi na Przemek Kaszubski

Odp: Różne skale ocen w kursie

Napisane przez: Witek K. ()

Dziękuję za odpowiedź.

Chodziło mi o ocenę w dzienniku ocen. Mamy ustawioną globalnie słowną skalę, w której do odpowiednich progów procentowych przypisana jest nazwa, np. "dobry", "bardzo dobry", itd.

Ale w ramach kursu, niektóre ćwiczenia chciałbym oceniać (nazywać) według innych progów.  I właśnie o to pytałem. Ale sądząc po Twojej odpowiedzi nie jest to proste i oczywiste. 

Modyfikowanie ręczne nie wchodzi w rachubę. Także chyba zostanę przy tym co na razie mam.


Adam