Brak powiadomień z forum na meila

Brak powiadomień z forum na meila

Napisane przez: CKU Bialystok ()
Liczba odpowiedzi: 3

Kochani może ktoś spotkał się z takim problemem i podpowie mi co robię nie tak. Problem jest natury technicznej po zamieszczeniu informacji na forum na poprzedniej wersji moodla 2.4 wysyłał powiadomienie mailem o wpisie na forum. Po przejściu na nową platformę 3.5 coś nie działa to do końca prawidłowo. Jak szturchnę https://kkz.ckubialystok.pl/admin/cron.php?password=XXXXXX tą komendą to jak gdyby raz wyśle te powiadomienia ale także nie zawsze. Maile wysłane bezpośrednio do słuchacza dochodzą normalnie. Ktoś coś wie jak rozwiązać ten problem ? To znana przypadłość czy tylko u nas tak się pokaszaniło coś. Będę wdzięczny za wszelkie sugestię i pomoc bo nauczyciele odpalają pochodnie i chcą mnie spalić na stosie uśmiech

W odpowiedzi na CKU Bialystok

Odp: Brak powiadomień z forum na meila

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Co to znaczy, że powiadomienia nie zawsze idą? Po pierwsze zapisuj logi cron i sprawdź, czy maile są wysyłane. Każdy mail jest odnotowany w logu z informacją o pozytywnym wysłaniu lub jest zapisywany komunikat błędu.

Sprawdź też koniecznie, czy adres nie znajduje się na jakiś listach antyspamowych (najlepiej sprawdzić zwrotki). 

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Brak powiadomień z forum na meila

Napisane przez: CKU Bialystok ()

Dzięki Jacku za szybką odpowiedź słuchaj gdzie szukać tych logów bo ja mam dostęp tylko do platformy do środka. Jeżeli logi znajdują się na koncie shell gdzieś w katalogach instalacyjnych to muszę uśmiechnąć się do naszego informatyka aby je przejrzeć. Jak byś był na tyle uprzejmy i podał namiar to faktycznie w logach powinno być sporo informacji co się dzieje.

Już znalazłem w moodlu 

Forum mailings and maintenance jobs

Execute scheduled task: Forum mailings and maintenance jobs (mod_forum\task\cron_task)
... started 11:28:06. Current memory use 9.6MB.
... used 5 dbqueries
... used 0.012732028961182 seconds
Scheduled task failed: Forum mailings and maintenance jobs (mod_forum\task\cron_task),Wykryto błąd kodowania, musi on zostać naprawiony przez programistę: Function cron_setup_user() cannot be used in normal requests!

W odpowiedzi na CKU Bialystok

Odp: Brak powiadomień z forum na meila

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Skrypt cron.php jest generowany przez usługę cron na serwerze. Odpowiednia konfiguracja powinna przewidywać włączenie zapisywania logów wykonywania tego skryptu do pliku (do wskazanego katalogu na serwerze) zamiast wysyłania ich do /dev/null (do kosza). Dzięki temu możemy po informacji, że maile nie dochodzą do konkretnych użytkowników zweryfikować zapisy błędów.