Moodle wysyła zbyt dużo informacji

Moodle wysyła zbyt dużo informacji

Napisane przez: Hubert Dąbrowski ()
Liczba odpowiedzi: 2

Mam taki problem że platforma wysyła tak dużą ilość informacji że router nie może jej obsłużyć, blokuje co chwilę transfer przez co moodle działa bardzo bardzo wolno. Po przywróceniu systemu do kopii zapasowej, wszystko jest okej (kopia zrobiona parę tygodni temu). Problem pojawia się gdy zaczynam cokolwiek robić na moodlu, np. tworzenie kont, edycja kursów itp. Jedyna zmiana jaką wykonałem w pliku config.php to zmiana adresu z którego można połączyć się z platformą. (Moodle postawione jest na serwerze firmy dla której aktualnie pracuję). Dodam też że ktoś kiedyś działał już Tym moodlu więc nie jestem w stanie określić dokładnych zmian w konfiguracji, z czym wcześniej moodle działało bez zarzutów, problem pojawił się dopiero parę tygodni temu.

Może ktoś miał podobny problem lub wie co można zmienić/wyłączyć alby platforma nie wysyłała takiej ilości informacji.

W odpowiedzi na Hubert Dąbrowski

Odp: Moodle wysyła zbyt dużo informacji

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Teoretycznie możliwe jest zainfekowanie Moodle i widziałem już takie przypadki. Niestety różnorodność robactwa które można złapać w sieci czyni przygotowanie generycznej szczepionki bardzo trudną do przygotowania. 


Na jakiej wersji Moodle działasz?

Czy platforma jest dostepna bezpośrednio z internetu?

Czy masz możliwość zebrania próbek ruchu z routera?

W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Moodle wysyła zbyt dużo informacji

Napisane przez: Hubert Dąbrowski ()

Zapomniałem umieścić znalezionej przyczyny problemu. Ktoś przypadkiem wsadził ręce w bazę danych która się ... rozsypała.

Problem zbyt dużego transferu pojawiał się przy jakiejkolwiek próbie wyciągnięcia czegoś z niej.