Ders ve Soru Ekleme Formu Üzerinde Güncelleme Yapmak

Ders ve Soru Ekleme Formu Üzerinde Güncelleme Yapmak

yazan Kenan Dağlı -
Yanıt sayısı: 0

Merhaba,

Ders ekleme formuna (/course/edit.php) ve sınav eklentisi içerisindeki soru ekleme formuna (/question/question.php) bazı ek alanlar oluşturmak istiyorum. Biraz araştırdığımda, yeni modül yazarak bunları yapmanın mümkün olduğu, aksi halde sayfaların orjinalleri üzerinde düzenleme yapıldığında gelecek güncellemeler sonrasında değişikliklerin kaybolacağı sonucuna vardım.

Bir modül yazabilmek için araştırma yaptım fakat Türkçe bir kaynak  bulamadım. PHP diliyle sıfırdan birçok proje yazdım fakat bu tarz kompleks bir yapıya uyum sağlayamadım. Bu işlem raporlama açısından önemli. Yapmak istediğim şey kısaca; eklediğim her soruya ve her eğitime "kategori" adında bir bölüm iliştirmek istiyorum. Ardından kendi yazacağım script şu işi yapacak; X kategorisinde en çok hata yapan öğrencilere, X kategorisi eğitimlerini otomatik ata.

Bu özellik Moodle bünyesinde var mıdır? Eğer yoksa modül yazma konusunda Türkçe bir kaynak bulunuyor mu? O da yoksa doğrudan orjinal dosyalar üzerinden (edit.php, question.php) kod ekleyip veritabanında yeni sütunlar oluşturarak bu işlemi nasıl yapabilirim? Biraz uzun oldu farkındayım mazur görün gülüyor 

İyi Çalışmalar