Hromadný zápis všech uživatelů

Hromadný zápis všech uživatelů

autor Milan DamaDama -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den, moc prosím o radu s následujícím.
Potřeboval bych všechny stávající uživatele v Moodle hromadně zapsat do jednoho kurzu.
Děkuji za ochotu a odpověď.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Milan DamaDama

Re: Hromadný zápis všech uživatelů

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jste si jistý? úsměv

Můžete být trochu konkrétnější, čeho přesně chcete dosáhnout? Co mají všichni ti uživatelé v kurzu dělat? K čemu je ten kurz? Jedná se o jednorázový zápis nebo potřebujete, aby se tam i noví uživatelé automaticky zapisovali? A určitě se musí zapsat? Nestačila by nějaká jiná forma přístupu, např. otevřít kurz pro hosty či zpřístupnit jej pomocí oprávnění role Přihlášený uživatel apod.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Hromadný zápis všech uživatelů

autor Milan DamaDama -

Mám server s několika typy kurzů pro výuku angličtiny. Dále mám vytvořený kurz, který obsahuje testovací otázky.
Od učitelů mám požadavek, aby všichni současní uživatelé předchozích kurzů angličtiny měli do tohoto kurzu s testováním přístup.
A ideálně i všichni další nový. 
Metody zápisu "zápis pro hosty", nebo "zápis sebe sama" mám všude schválně zakázaný.
Takže možná, jak navrhujete, zpřístupnit testovací kurz pomocí oprávnění role Přihlášený uživatel, ale to nevím jak na to.
Děkuji za Váš čas a odpověď.

V odpovědi na Milan DamaDama

Re: Hromadný zápis všech uživatelů

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den, použijte metodu Asociace kurzů. Pokud ji nemáte zpřístupněnou, povolte ji nejdříve v ".../admin/settings.php?section=manageenrols"

V kurzu s testovacími otázkami nastavte asociaci právě s vašimi kurzy pro výuku Aj. Každý uživatel, který bude zapsán do kurzů výuky Aj, bude automaticky v kurzu s testovacími otázkami.