Problém s chybějícím lomítkem v URL a nezobrazováním obrázků

Problém s chybějícím lomítkem v URL a nezobrazováním obrázků

autor Jan Bydžovský -
Počet odpovědí: 0

Dobrý den,

prosím o radu a pomoc, pokud jste se setkali s tímto problémem:

1. Nainstaloval jsem novou instalaci Moodle 3.4.1, vše proběhlo úspěšně, avšak Moodle nebylo možné otevřít z URL „doména/moodle“ v žádném prohlížeči (Chrome hlásil chybu ERR_TOO_MANY_REDIRECTS), ale přímé volání souborů nebyl problém. Náhodou jsem zjistil, že pokud se zadá URL „doména/moodle/“, Moodle se otevře. (Snažil jsem se pomocí založení .htaccess –a převzatého kódu– doplnit lomítko bude-li chybět, ale nepomohlo to, tak jsem jej opět smazal.)

2. Kontaktoval jsem poskytovatele hostingu, který odpověděl, že „to není možné“, že je jedno, jestli tam lomítko bude či nikoliv, nicméně po jejich nějakém zásahu už jde Moodle otevřít i přes URL bez lomítka, avšak zmizely jazykové balíčky (nebyl problém doinstalovat znovu), ale hlavně, nezobrazují se obrázky. Zprvu se nezobrazily ani ikonky, ty se pak zobrazovat začaly, ale nezobrazují se např. fotky uživatelů atd. – Soubory jdou v pohodě nahrát a z repozitářů i stáhnout, ale obrázek se nezobrazí.

3. V nějakém fóru jsem našel tip zrušit volbu „Předávání argumentů za lomítkem“, ale to nepomohlo. Všiml jsem si, že bez mého vědomí přibyl adresář „moodledata-bk“ (pravděpodobně vytvořený přejmenováním původního, s právy 0755) a současný „moodledata“ má práva 0777.

Domnívám se, že jde o nějaký problém relativních adres. Máte-li někdo nějaký tip jak ohledně prvního problému (o co mohlo jít, pokud by se něco podobného opakovalo), tak ohledně přetrvávajícího (nezobrazování obrázků), budu rád. Pro úplnost, nezobrazují se ve všech motivech.

Děkuji moc!

Honza Bydžovský


Počet hodnocení: -