Maximální známka v kurzu ("Rozsah")

Maximální známka v kurzu ("Rozsah")

autor Jan Bydžovský -
Počet odpovědí: 1

Vážení učitelé,

objevil jsem následující problém v Moodle. V některých předmětech, kde se Moodle jinak nepoužívá, potřebuji zadat ručně známky (aby je studenti viděli ve svých přehledech). Postup je jasný - rozkliknout v kurzu Známky, kliknout na ikonu tužky k nastavení známky "Celkem za kurz". V tu chvíli se mi v některých kurzech zobrazí ve sloupci Rozsah "0 - 100", jinde ale "0 - 5" nebo dokonce "0 - 0". Podotýkám, že se jedná o kurzy, ve kterých není žádná aktivita (test aj.), prostě žádné položky, které by upravovaly celkový počet bodů v kurzu. Asi to souvisí s různými nastaveními, které jsem zkoušel v průběhu rozcházení systému a nahrávání kurzů...

Nevíte, prosím, kde nastavit pro všechny kurzy např. rozsah známek (bodů) 0-100 (jak to vůbec udělat a navíc pro všechny kurzy)? (Nechci do kurzů přidávat žádné další položky atd.)

Děkuji za rady!
Honza

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Bydžovský

Re: Maximální známka v kurzu ("Rozsah")

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Je nutné začít v nastavení správce

Nástěnka / Správa stránek / Známky / Obecné nastavení

to má potom vliv na nastavení v kurzech. Moodle výpočty přepočítává přes hodnotu známek 100.

V kurzu lze vytvořit nezávisle na aktivitách (přidat položku hodnocení):



Detail položky:




Celkem lze známky vytvořit nezávisle (i závisle) na aktivitách kurzu. Učitel si může připravit export a import pro jednodušší zápis známek (přes Excel).

Obrázky jsou z verze 3.3.

Zdraví Bohuš Havel