Ukończenia aktywności - propozycje wykorzystania

Ukończenia aktywności - propozycje wykorzystania

Napisane przez: My Awesome Moodle ()
Liczba odpowiedzi: 1

Szanowni Państwo*,

chciałbym zapytać się, do czego wykorzystujecie (lub nie) śledzenie ukończenia aktywności. Oprócz możliwości oznaczenia danej aktywności jako zakończonej przez uczestnika kursu, daje to jakieś dodatkowe korzyści dla prowadzącego? Z tego co wiem, można nawet uznać kurs jako zakończony, jeżeli wszystkie aktywności są ukończone. Dodatkowo odznaki. Podejść do aktywności punktowanych staram się pilnować ręcznie w dzienniku (czy było podejście czy nie). Ocena aktywności nie jest ważna, bo zakończenie kursu podyktowane jest otrzymaniem przynajmniej x% z wszystkich aktywności (co i tak chyba muszę sprawdzać ręcznie na koniec kursu).

Może znacie jakieś inne ciekawe zastosowania śledzenia ukończenia aktywności? Obecnie śledzenie aktywności jest w moim przypadku pozostawione w trybie domyślnym - oznaczanie przez uczestników danej aktywności jako ukończonej. Kilka osób nawet tego używa. Zastanawiam się jednak, jak ciekawie można wykorzystać ten mechanizm. Nie jestem pewien, czy dodatkowa tabelka z checkboxami dla prowadzącego oraz automatyczne oznaczanie ukończenia punktowanych aktywności dla uczestników kursu, to wystarczające powody na szersze wykorzystanie tego? To wszystko i tak widać w przypadku obu stron w dzienniku ocen/ocenach.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli pytanie jest zbyt błahe uśmiech

* z tego co wiem, "Witam" w komunikacji pisanej może być nieco niegrzeczne, więc staram się go nie używać

W odpowiedzi na My Awesome Moodle

Odp: Ukończenia aktywności - propozycje wykorzystania

Napisane przez: Małgorzata T-a ()

Witam,

Ja używam ukończenia aktywności do warunkowego dostępu do kolejnych aktywności.

Aktywność B jest dostępna pod warunkiem, że ukończona jest aktywność A

Pozdrawiam