طریقه فارسی کردن اعداد مودل 34

طریقه فارسی کردن اعداد مودل 34

از حمید اعرابی در
Number of replies: 5
من مودل 3.4 نصب کردم و بسته فارسی رو اضافه کردم اعدادفارسی نیست فرمودید css selector باید تغییر کنه css selector کجاست وچطور باید تغییر کنه

تعداد امتیازات:  -
In reply to حمید اعرابی

در پاسخ به: طریقه فارسی کردن اعداد مودل 3.4

از Moien Abadi در

سلام

وقتی بسته فارسی را نصب می کنید به این معنا نیست که اعداد هم فارسی نمایش داده شوند. بسته فارسی مربوط به ترجمه عبارات است.

برای نمایش اعداد به فارسی باید یک فونت فارسی که اعداد در آن فارسی تعریف شده باشند را در قالب گرافیکی (theme) فعال سایت تعریف کنید. (بسته به نوع قالب گرافیکی ممکن است لازم باشد آن را در CSS افزوده تعریف کنید) مانند کاری که کاربر ارسطو در پستی که اینجا توضیح داده، انجام داده است.

سپس باید  مطمئن شوید که استفاده از آن فونت در قالب گرافیکی روی همه تگ ها و قسمت ها اعمال شده باشد. به عبارتی فونت شما به همه قسمت‌ها از جمله اعداد در هر جای سایت اعمال شود. 

اگر جایی اعمال نشده است با کمک یک CSS Selector  (مثلا inspector  فایرفاکس یا کروم) آن موارد را پیدا کرده و در فایل های CSS  قالب گرافیکی  مودل یا در بخش CSS  افزوده قالب گرافیکی نصب شده روی مودل، اصلاحات لازم را انجام دهید.

این تصویر شاید ایده قضیه را برای شما روشن کند: 

In reply to Moien Abadi

از حمید اعرابی در
ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز 
فرمودید باید یک فونت فارسی که اعداد در آن فارسی تعریف شده باشند را در قالب گرافیکی (theme) فعال سایت تعریف کنید. (کجا باید تعریف بشه و فوت را از کجا باید بگیرم)

و من در سایتم از تم پیش فرض استفاده میکنم
In reply to حمید اعرابی

از Moien Abadi در
همانطور که در پست قبل توضیح دادم:
در فایل های CSS  قالب گرافیکی (در پوشه theme> پوشه قالب گرافیکی تان > فایل style.css) در مودل یا در بخش CSS  افزوده قالب گرافیکی  نصب شده روی مودل تان (در بخش مدیریت سایت > نما > پوسته شما> css افزوده)، اصلاحات لازم را انجام دهید و دستورات CSS را وارد کنید.

در عین حال برای اطلاعات بیشتر می توانید روش embed کردن فونت در صفحات را در اینترنت جستجو کرده و توضیحات مناسب را استفاده کنید. مثل این لینک که به نظرم توضیح خیلی خوبی است: https://mrcode.ir/?p=4670  و شما می توانید از همان ایده در مودل هم بهره مند شوید. اگر CSS بدانید که راحت است و گرنه که باید مطالعه کنید ، چرا که به نظرم توضیحات آن دیگر خارج از حوزه مسائل مودلی است.

یک توضیح ساده هم اینجاست که شاید کمک کند چون سوالی مشابه شوال شما شده است: https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=225106

موفق باشید