Maturita v moodle

Maturita v moodle

autor Robert Pecko -
Počet odpovědí: 1

Zdravím všechny,

    dostal jsem dotaz, zda by šlo realizovat maturitu v moodle následujícím způsobem:

Učitel vloží do systému třeba třicet maturitních otázek. Každá z nich může obsahovat několik souborů (příloh).

Student se přihlásí do kurzu a systém mu náhodně přidělí jednu otázku. Student ji bude zpracovávat na PC a výstupem bude několik souborů, které zpět nahraje do moodlu. Každý student musí dostat jednu otázku, která bude v celé třídě jedinečná. Práci pak odešle k oznámkování.

Napadá vás, jak toto realizovat? Používáte někdo moodle na praktickou maturitu?

Děkuji.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Robert Pecko

Re: Maturita v moodle

autor Miroslav Sklenář -

Dobrý den, s podobnou situací nemám žádnou praktickou zkušenost, ale napadlo mě řešení ...

V kurzu byste měl modul pro výběr skupin (https://moodle.org/plugins/mod_choicegroup). Počet skupin kurzu = počet otázek. Hromadné založení skupin by nebyl problém. Skupiny by byly limitované vždy jen pro jednoho uživatele.

Jakmile by si uživatel vybral skupinu, zobrazil by se mu návazný jeden modul Úkol (nebo Test - dlouhá tvořená otázka s možností odevzdat přílohu). V každém Úkolu (nebo Testu) by byla právě jedna maturitní otázka.

Je to podle mě stejná situace, kdy uživatel dostane na výběr lístky s čísly 1 ... n a jakmile si uživatel vybere třeba známou třináctku úsměv, pod číslem se skrývá jedna maturitní otázka. 


Chápu, že toto řešení se nemusí líbit, ale je to jen nápad. úsměv