Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Karol Szadkowski ()
Liczba odpowiedzi: 7

Witam,

Od jakiegoś czasu administruję systemem Moodle i pojawiła się konieczność utworzenia publicznego kursu (do którego dostęp mają wszyscy), lecz test kończący ten egzamin byłby dostępny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.

Oczywiście w przypadku pierwszej części nie ma żadnego problemu - kurs istnieje, każdy z ulicy może wejść i zacząć go realizować. Pytanie co do drugiej części - czy da się w ogóle wydzielić część publiczną/prywatną w ramach kursu? Czy może po prostu założyć drugi kurs, który już nie będzie publiczny, a będzie zawierał wyłącznie test do ww. kursu?

W odpowiedzi na Karol Szadkowski

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Trochę to zależy od tego, jak zrealizowałeś ten dostęp aktualnie. Co to znaczy, że "każdy z ulicy może wejść i zacząć go realizować"? Ustawiłeś dostęp dla gości do kursu i włączyłeś automatyczne logowanie gości na platformie? Jeśli tak, to ludzie "z ulicy" przeglądają kurs jako goście, a jeśli w kursie utworzysz test, to sprawa będzie prosta - żeby do niego przystąpić, będą musieli sobie założyć konto i się zalogować. Wynika to z tego, jak działa rola gościa - może on przeglądać zasoby kursu, ale nie może uczestniczyć w aktywnościach.

No, chyba że masz to jakoś inaczej skonfigurowane, ale w takim razie, żeby cokolwiek doradzić, napisz coś więcej, jak to masz aktualnie zorganizowane.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Karol Szadkowski ()

Dokładnie tak - dostęp dla gości i automatyczne logowanie gości.

I wygląda na to, że rozwiązałeś mój problem - nie wiedziałem, że goście nie mogą uczestniczyć w aktywnościach (wcześniej goście w ogóle nie mieli dostępu do mojej platformy). Utworzyłem test i faktycznie pojawia się komunikat, że wypełnienie testu wymaga to zalogowania. Biję się w pierś - mea culpa, że wcześniej nie sprawdziłem jak to działa ;)

To teraz z drugiej strony - gdyby w przyszłości pojawiła się konieczność, udostępnienia "testowego" quizu dla gości. Czy jest możliwość ustawienia danej aktywności z dostępem dla gości?

W odpowiedzi na Karol Szadkowski

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

gdyby w przyszłości pojawiła się konieczność, udostępnienia "testowego" quizu dla gości. Czy jest możliwość ustawienia danej aktywności z dostępem dla gości?

A z tym niestety problem będzie większy, ja nie znam sensownego sposobu, żeby to zrobić. Zdaje się, że kiedyś powstawały jakieś wtyczki w tym celu, ale wydaje mi się, że nie działały zbyt dobrze. Dla mnie to dotąd nie było potrzebne, więc nie szukałem głębiej... uśmiech

Może ktoś inny ma jakiś dobry i sprawdzony sposób...?

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Pokombinować przez role i uprawnienia? Ale pamiętając że zadziała to na całej platformie? 

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: boruh compl ()

zainstaluj self enrolment i dodaj do quizów które mają rozwiązywać "goście" czyli osoby zarejestrowane 


W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Jacek Krzymowski ()

Tylko po co aż role i uprawnienia skoro w standardzie mamy funkcję ograniczania dostępu do aktywności? Można też zawsze ustawić dostęp do testu na hasło... 

W odpowiedzi na Jacek Krzymowski

Odp: Publiczny kurs, lecz egzamin (test) tylko dla zarejestrowanych

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

choć właściwie to nie zapytaliśmy czy to duża ilość osób, i czy mamy do nich wcześniej kontakt aby rozesłać hasło uśmiech takie trochę zgadywanki.