Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 15

Po upgrade z 2.8 na 3.3 mi prestali fungovať odkazy v administrátorskom rozhraní - klikol som na odkaz (napr. Kurzy) a - nič. Tak som sa rozhodol, že si urobím čistú inštaláciu, nech sa tohoto problému zbavím. Starú inštaláciu (adresár moodle, moodledata aj databázu)  som zmazal. Nová inštalácia  (Apache + MariadDb10) prebehla OK. Po prvom prihlásení som ale zostal prekvapený: položky v administrátorskom rozhraní sú stále "hluché": po kliknutí na ne sa nič nedeje. Zapol som vývojársku konzolu a pustil ladenie JavaScriptu - žiaden chyby mi to ale nehlási. Som z toho puk mrzutost Všetko som znovu zmazal a vyskúšal opäť: použil som iný prehliadač (pôvodný: Opera, potom Chrome, obe pod LinuxMint ) a zapol zobrazovanie chýb v php, ale s rovnakým výsledkom - položky na kliknutie nereagujú. U rovnakého providera som robil inštaláciu Moodle pred 3 týždňami (tiež apache+mariadb10) a všetko beží OK.  Kolegovia v škole ma bombardujú, už by chceli robiť, ale ja po toľkých rokoch moodlovania nedokážem nainštalovať nový systém mrzutost Má niekto aspoň nejaký nápad, kde by som mal ďalej hľadať??? Ďakujem!

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

A co hovori error.log na webovom serveri? Pretoze aj ked je to ten isty provider, moze byt ina verzia php, inak nastavene php.ini, opcache a tak

V odpovědi na Peter Svec

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Verzie php sú rovnaké, php.ini tiež, cache rovnako nastavená - mám to všetko v jednom rozhraní, tak som to všetko skontroloval.  mrzutost Pozrel som aj logy - ale okrem hlásenia, že chýba súbor robots.txt tam nie je nič.

V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Kontaktoval som prividera, u ktorého beží Moodle a našiel takúto chybu:

javascript error:
search.php:1508 Uncaught ReferenceError: uire is not defined
     at search.php:1508
     at Object.execCb (require.min.js:1)
     at b.check (require.min.js:1)
     at b.<anonymous> (require.min.js:1)
     at require.min.js:1
     at require.min.js:1
     at each (require.min.js:1)
     at b.emit (require.min.js:1)
     at b.check (require.min.js:1)
     at b.<anonymous> (require.min.js:1)
Nevie niekto, čo by to mohlo znamenať???
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

Javascript chyby su generovane prehliadacom klienta. Javascript nema nic spolocne s tym, co je na serveri. Odporucam vymazat cache na prehliadaci, skusit pristup z cisteho pocitaca. 

Pripadne mi poslite nejaky pristup, mozem sa na to pozriet.

V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

Este sa pre istou opytam. Pred upgrade ste zmazal vsetky subory alebo ste prepisal novymi?

V odpovědi na Peter Svec

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Pred upgrade z 2.8 som postupoval tak, ako obvykle: zmazal som starý adresár Moodle, nechal len moodledata a databázu. Čistú inštaláciu som robil samozrejme tak, že som premazal úplne všetko: moodle, moodledata aj databázu... Prístup k začarovanému Moodle som Vám poslal ako správu. úsměv

V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

Pozrel som sa na to a vyzera to na problem s PHP a Opcache

Warning:  Zend OPcache API is restricted by "restrict_api" configuration directive in /nfsmnt/hosting1_2/2/7/27bde54d-2d30-4caa-b1c8-02eb70dec185/sengym-moodle.sk/web/lib/classes/component.php on line 1186

Prihlaste sa do rozhrania na websupport a pohladajte tam nastavenie pre opcache. Ked uz tam budete, prosim vygenerujte si SSL certifikat. Pouzivate posielanie hesla bez https a to nie je velmi dobry napad. Ono by bolo lepsie keby vam cely moodle bezi cez https.

V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

ReferenceError: uire is not defined

To vypadá, jako by někde mělo být "require", ale nějak se vymazaly první tři znaky... Zkuste dát do config.php

$CFG->cachejs = 0;

a uvidíme.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Skúsim, len teraz s Moodle pracuje p. P. Svec a momentálne nejde úsměv Vypisuje nejakú chybu...

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

Davide, 

skontroloval som ten Moodle a pre istotu som spravil "clean update". Zmazal som vsetky zdrojaky a dal tam najnovsiu verziu z gitu. Na serveri bezi php 5.6.30 spolu s Xcache aj Zend opcache. Zend opcache vypisuje warning lebo 

opcache.restrict_api  = /data/web/nonexist

a skriptu sa spustaju z 

/nfsmnt/hosting1_2/2/....

Ked som zapol debug v Moodle, tak sa objavilo nasledovne...

Chyba v programe, ktorá musí byť odstránená programátorom: Invalid string identifier. The identifier cannot be empty. Please fix your get_string() call.

Myslim si, ze problem je na strane opcache. Niekde tam zostali nakesovane hluposti...  Odporucil so zmenit na php7 a uvidime co to spravi.


V odpovědi na Peter Svec

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Hmm. A máte možnost zkoušet postupně vypínat jednotlivé cache mechanismy? Na jednom serveru jsem svého času měl podobně záludný problém, kdy (tuším že vinou opcache) docházelo k občasné náhodné změně v paměti, takže to vypadalo, jako by ve zdrojovém kódu byl překlep - a PHP zahlásilo chybu. Vždy po restartu webového serveru se to spravilo.

Možná, že tady čelíme nějaké podobné chybě.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Skúsim vypnúť cache u providera (Websupport). Uvidíme...

V odpovědi na Roman Ravas

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Roman Ravas -

Cache vypnutá, žiaľ nepomohlo to. Toto sú teda "zázraky" techniky. Ešteže som zatiaľ mohol kolegom v škole poskytnúť moodle na našej obecnej doméne (popri učení trošku aj starostujem), inak by ma zožrali aj s papučami úsměv 

V odpovědi na David Mudrák

Re: Nefunkčné admin rozhranie - čistá inštalácia Moodle 3.3.2

autor Peter Svec -

Davide vzdavam to. Po niekolkych vymenenych mailoch s websupport timom uz neviem ako dalej. Tvrdia, ze xcache je vypnuty pre dany hosting, na serveri sa vsak nachadza. phpinfo (https://www.sengym-moodle.sk/i.php )vracia ze je pouzity 

(Zend Engine v2.6.0, Copyright (c) 1998-2016 Zend Technologies
    with XCache v3.2.0, Copyright (c) 2005-2014, by mOo
    with Zend OPcache v7.0.6-dev, Copyright (c) 1999-2016, by Zend Technologies
    with XCache Cacher v3.2.0, Copyright (c) 2005-2014, by mOo)

Spravil som tam uplne cistu instalaciu z gitu spolu s mysql. Tu je vysledok po zapnuti debug rezimu 

Chyba v programe, ktorá musí byť odstránená programátorom: Invalid string identifier. The identifier cannot be empty. Please fix your get_string() call.

https://www.sengym-moodle.sk/new/my/

Myslim, ze je to problem s tymi viacerymi verziami cache..