Darmowy certyfikat SSL?

Darmowy certyfikat SSL?

Napisane przez: Janusz Cioczek ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam,

na stronie wyświetliły się Komunikaty: 

1. "unsupported_db_table_row_format"

Your database has tables using Antelope as the file format. You are recommended to convert the tables to the Barracuda file format. See the documentation Administration via command line for details of a tool for converting InnoDB tables to Barracuda.

2. "site not https"

"Jeśli ten test się nie powiedzie, wskazuje to na potencjalne problemy

Wykryto, że twoja strona nie jest zabezpieczona z użyciem HTTPS. W celu uzyskania wyższego bezpieczeństwa i integracji z innymi systemami, zalecane jest dokonanie migracji strony do HTTPS."

3. "mysql_full_unicode_support"; 

Bieżąca konfiguracja MySQL lub MariaDB korzysta z 'utf8'. Ten zestaw znaków nie obsługuje czterech bajtowych znaków, które zawierają niektóre emoji. Próba użycia tych znaków spowoduje błąd podczas aktualizowania rekordu i wszelkie informacje wysyłane do bazy danych zostaną utracone. Proszę zmienić ustawienia na 'utf8mb4'. Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji."

- odpowiedź pomocy technicznej: +

"Jeśli domena nie posiada certyfikatu SSL to taki komunikat będzie występował. W przypadku punktu 3 nie ma możliwości zmiany kodowania na inne niż utf-8, gdyż te jest domyślnym kodowaniem i jest to ustawienie globalne. Format również nie jest możliwy do zmiany."

Może ktoś mi podpowie jak zdobyć darmowy certyfikat SSL - strona jest niekomercyjna (+69 zł za certyfikat) ...wychodzi trochę drogo...

Pozdrawiam.

W odpowiedzi na Janusz Cioczek

Odp: Darmowy certyfikat SSL?

Napisane przez: Bartosz Cisek ()
W odpowiedzi na Bartosz Cisek

Odp: Darmowy certyfikat SSL?

Napisane przez: Janusz Cioczek ()

Witam, 

darmowy certyfikat zainstalowałem i... nie działa.

Odpowiedź pomocy technicznej: "Darmowy certyfikat może nie działać poprawnie, takie certyfikaty nie są wspierane przez nas. Zalecam zakup certyfikatu u autoryzowanego dostawcy u nas lub w innej firmie." dodatkowy koszt + 69 zł...

...no i do końca nie mam, czy zakup certyfikatu rozwiąże problem z odznakami..., których nie mogę dodawać.