Forum Ogólne

Darmowy certyfikat SSL?

 
Obraz Janusz Cioczek
Darmowy certyfikat SSL?
 

Witam,

na stronie wyświetliły się Komunikaty: 

1. "unsupported_db_table_row_format"

Your database has tables using Antelope as the file format. You are recommended to convert the tables to the Barracuda file format. See the documentation Administration via command line for details of a tool for converting InnoDB tables to Barracuda.

2. "site not https"

"Jeśli ten test się nie powiedzie, wskazuje to na potencjalne problemy

Wykryto, że twoja strona nie jest zabezpieczona z użyciem HTTPS. W celu uzyskania wyższego bezpieczeństwa i integracji z innymi systemami, zalecane jest dokonanie migracji strony do HTTPS."

3. "mysql_full_unicode_support"; 

Bieżąca konfiguracja MySQL lub MariaDB korzysta z 'utf8'. Ten zestaw znaków nie obsługuje czterech bajtowych znaków, które zawierają niektóre emoji. Próba użycia tych znaków spowoduje błąd podczas aktualizowania rekordu i wszelkie informacje wysyłane do bazy danych zostaną utracone. Proszę zmienić ustawienia na 'utf8mb4'. Szczegółowe informacje można znaleźć w dokumentacji."

- odpowiedź pomocy technicznej: +

"Jeśli domena nie posiada certyfikatu SSL to taki komunikat będzie występował. W przypadku punktu 3 nie ma możliwości zmiany kodowania na inne niż utf-8, gdyż te jest domyślnym kodowaniem i jest to ustawienie globalne. Format również nie jest możliwy do zmiany."

Może ktoś mi podpowie jak zdobyć darmowy certyfikat SSL - strona jest niekomercyjna (+69 zł za certyfikat) ...wychodzi trochę drogo...

Pozdrawiam.

Bartosz Cisek
Odp: Darmowy certyfikat SSL?
 

Darmowe certyfikaty są dostępne na przykład tutaj. 

Obraz Janusz Cioczek
Odp: Darmowy certyfikat SSL?
 

Witam, 

darmowy certyfikat zainstalowałem i... nie działa.

Odpowiedź pomocy technicznej: "Darmowy certyfikat może nie działać poprawnie, takie certyfikaty nie są wspierane przez nas. Zalecam zakup certyfikatu u autoryzowanego dostawcy u nas lub w innej firmie." dodatkowy koszt + 69 zł...

...no i do końca nie mam, czy zakup certyfikatu rozwiąże problem z odznakami..., których nie mogę dodawać.

Bartosz Cisek
Odp: Darmowy certyfikat SSL?
 

Uściślenie dla zbłąkanych wędrowców z przyszłości. Certyfikat działa, problem leży w innym miejscu.