Forum Ogólne

Nie udało się wysłać maila do ciebie?

Obraz Roman Rz.
Nie udało się wysłać maila do ciebie?

Proszę o podpowiedź. Moodle 3.3 rejestruje nowego użytkownika, ale nie wysyła maila z linkiem potwierdzenia konfiguracji. Administrator musi je potwierdzić. Nie znalazłem takiego przypadku na forum. Przed aktualizacją działało.

Uwierzytelnianie:

Nie udało się wysłać maila

Przy konfiguracji poczty próbowałem różnych wariantów z wpisywaniem nazwy serwera i bez - skrypt nie wysyłał maila.

SMTP

Obraz boruh compl
Odp: Nie udało się wysłać maila do ciebie?

na twoim miejscu sprawdziłbym : 

a) czy mail nie poleciał do spamu 

b) logi z serwera smtp oraz moodla 

Obraz Roman Rz.

dziękuję za szybką reakcję.

a) gdy mail leci do spamu, ale wylatuje, to nie pojawia się komunikat: "Nie udało się wysłać maila do ciebie?"

b) jak sprawdzić logi z serwera smtp oraz moodla? proszę o podpowiedź, ścieżkę.

Obraz boruh compl

a) To fakt moja wina 

b) tu temat jest bardziej złożony w zależności od konfiguracji poczty jak i moodla 

sprawdz np debugowanie błędów w 2.8 było coś takiego 

Debuguj wysyłanie emailidebugsmtp
Domyślna wartość: Nie

Włącz pełne debugowanie informacji podczas wysyłania wiadomości emailem na serwer SMTP.

Obraz Roman Rz.

W 3.3 jest to w miejscu: admi.../Rozwój/Usuwanie błędów

debug

Zaznaczyłem tam fajkę i dwukrotnie próbowałem zapisać nowe konto by formularz. Bez rezultatu. W zakładce Rozwój jest też link Wyczyść wszystkie bufory... i to też wykonałem, komunikat zwrotny wygląda:

----------

Warning: include(): Failed opening '/moodledata/cache/core_component.php' for inclusion (include_path='//lib/pear:.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /lib/classes/component.php on line 256

Warning: sha1_file(/moodledata/cache/core_component.php): failed to open stream: No such file or directory in /lib/classes/component.php on line 288

Warning: unlink(/moodledata/cache/core_component.php): No such file or directory in /lib/classes/component.php on line 292

--------

Bez zmian. Pozdrawiam.

Obraz Jacek Krzymowski

Jeśli mamy problemy z mailami warto sprawdzić wysyłanie dodatkiem https://moodle.org/plugins/local_mailtest

Obraz Roman Rz.

Z debugowania i testu maila dowiedziałem się, co to logi. Winny był adres noreplay odrzucany przez serwer i Chrome, która nie odświeżała strony, zapętlając się i spowalniając serwer. Aby zapamiętać na dłużej, wrzuciłem screeny z opisem na stronę tutaj ;) Dziękuję bardzo za pomoc i zamykam wątek.
Obraz Anna Rodziej

Dziękuję serdecznie za wiadomość. Bardzo przydatne narzędzie. 

Miałam podobny problem co Pan który zakładał wątek, udało się go rozwiązać z pomocą tego dodatku.

Pozdrowienia

Anna