Problem sa učitavanjem slika i resursa

Problem sa učitavanjem slika i resursa

написао/ла Dušan Stanković -
Број одговора: 4

Od pre nekoliko meseci pojavio mi se problem sa učitavanjem slika i resursa. Poterebno je da više puta refrešujem, kako bi se videle sve slike. Često se i stranica deformiše. Skoro sam proimetio da i linkovi ka pojedinim resursima neće odmah da rade. Prijavljuje grešku, nakon malo vremena i refrešovanja sve proradi. Nisam sa ovim do sada imao problema. Može li neko da mi objasni u čemu je stvar i kako ovo da ispravim.

Pozdrav!

У одговору на Dušan Stanković

Re: Problem sa učitavanjem slika i resursa

написао/ла Bojan Milosavljević -
Poštovani Dušane,



Niste rekli ništa o hardverskim i softverskom okruženju Vašeg Moodle sajta.

Ukoliko ga hostujete kod komercijalnog provajdera, moguće je da su

uključene neke ekstenzije, npr. mod_security, za veću bezbednost sistema,

koje uzrokuju neučitavanje slika i drugih datoteka, kao i blokiranje nekih

aktivnosti u Moodleu. Vaš problem nije međutim baš tipičan primer ovog

uzroka. Ukoliko Vam je spora Internet veza, ili je mala brzina procesora

i/ili kapacitet RAM, takođe može tako da se ponaša...

Nadam se da će biti od koristi za poboljšanje ponašanja Vašeg Moodle sajta.

Pozdrav,

Dr Bojan Milosavljević, prof.



25.05.2017. 13.32, "Dušan Stanković (преко Moodle.org)" <noreply@moodle.org>
У одговору на Bojan Milosavljević

Одговор: Re: Problem sa učitavanjem slika i resursa

написао/ла Dušan Stanković -

Poštovani Bojane,

Problem sam prijavio i mom provajderu. Na hostu imam četiri Moodle sajta, verzija 1.9, dva funkcionišu već desetak godina i do sada nisam imao ovakve probleme. Jedan je podignut pre dve godine, u pitanju je verzija 3.x. Sve je radilo kako treba, do pre nekoliko meseci kada sam primetio ovaj problem. Nakon obraćanja provajderu, kod koga imam reseler paket, primetio sam da je problem nestao, čini mi se kao da su nešto uradili. Otvorili u i tiket, tako da sam dobio i detaljniji odgovor. Ukratko pišem njihove zaključke nakon analize:

1. Moguće je da problem dolazi iz moodledata foldera gde su trenutno dozvole za foldere 777, a za fajlove 666. Predlažu da se prve promene na 755, a druge na 644 ukoliko to ne remeti skripte

2. error_log, koji mi se pojavljivao prilikom aktiviranja resursa, kažu da ukazuje na nedostajanje biblioteke "libMagickCore". NJihov predlog je:
Ukljucite "imagick" php biblioteku kroz Vaš reselrski cPanel/WHM (ukoliko nije aktivirana),
za ostale greske vezane za gresku "Out of memory" povecajte u php.ini file-u memory_limit na bar 64MB i vise ukoliko je potrebno (>=128MB).

3. predlog: Ukoliko radite redovan update Moodle proverite koja je verzija koju koristite i koja je preporučena verzija PHP-a te podesite za taj sajt trazenu verziju PHP-a.

Šta Vi mislite o ovome? Da li će promena dozvola uticati na skripte?

Pozdrav!

У одговору на Dušan Stanković

Re: Problem sa učitavanjem slika i resursa

написао/ла Bojan Milosavljević -
Поштовани Душане,



Мислим да су подешавања дозвола за Moodledata постављена при инсталацији.

Ви пробајте са предложеним, мислим да ће можда спречити упис корисничких

датотека...



Поздрав,

Бојан



27.05.2017. 10.00, "Dušan Stanković (преко Moodle.org)" <noreply@moodle.org>