Nowy użytkownik - jak korzystać z doświadczeń innych

Nowy użytkownik - jak korzystać z doświadczeń innych

Napisane przez: Beata Obiedzińska-Pokorska ()
Liczba odpowiedzi: 1

Dzień dobry. 

Własnie dołączyłam do społeczności  Moodle.   Realizując studia podyplomowe Glottodydaktyka - Nauczanie języka polskiego jako obcego , w ramach przedmiotu Nowoczesne technologie w edukacji językowej, mam nadzieję nie tylko poznać funkcjonalności platformy i jej  praktyczne zastosowanie  na etapie studiów, ale liczę , że będę w przyszłości wykorzystywać  to narzędzie w pracy lektora języka polskiego jako obcego. 

Liczę na wskazówki ze strony innych użytkowników, jakich błędów nie popełnić, jak optymalnie wykorzystywać funkcjonalność platformy.

Pozdrawiam

Beata

W odpowiedzi na Beata Obiedzińska-Pokorska

Odp: Nowy użytkownik - jak korzystać z doświadczeń innych

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Na podstawie tego co napisałeś trudno stwierdzić jakie masz umiejętności w obsłudze samej platformy.
Na początek, mogłabyś skorzystać z darmowych serwerów udostępnianych nauczycielom np. na MoodleCloud.com. Na początek oferowana tam platforma (za free) powinna nauczycielowi wystarczyć - polecam.
Odmienne zagadnienie to dydaktyka - utworzenie wirtualnej klasy, nawiązanie z uczniami e-relacji i zarzadzanie kursem to prawdziwe wyzwanie. Inaczej jednak to odbywa się na studiach gdzie zajęcia na platformie mogą być obowiązkowe dla studentów a inaczej na niższych szczeblach edukacji gdzie istnieje obowiązek "chodzenia" do szkoły. Ważne więc jest to dla kogo te e-zajęcia chcesz przygotowywać.
Jednak, bez względu na to o co Tobie chodzi znajdziesz tutaj pomoc. Sam wielokrotnie przekonałem się o tym.