Opis w raportach aktywności

Opis w raportach aktywności

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Liczba odpowiedzi: 0

Witam,

korzystam z moodle 2.8.6. Mogę oczywiście przeglądać raporty aktywności dla poszczególnych użytkowników, jak i logi w poszczególnych zadaniach. Problem pojawia się z rozczytaniem opisu/informacji w raportach. 

Kiedyś pracowałem jako prowadzący na moodle 1.9.9 i tam miałem następujące informacje (w raportach dla użytkownika):

1) Nazwa kursu

2) data/godzina

3) IP

4) Nazwa użytkownika

5) Akcja (np. lesson view, lesson end itd.)

6) Informacje (tutaj był tytuł karty, np. 1.1.0 Strona tytułowa, 1.1.1 Pierwsza karta lekcji itd. - informacja była tytułem danej karty lekcji).

Interesuje mnie ta szósta część raportu. Dokładnie widziałem (korzystając z logicznego numerowania kart) w jakiej kolejności uczestnik wykonuje lekcje, ile razy popełnia błędy w kartach z pytaniami (bo nie puszczało go dalej lub przenosiło do wcześniejszych kart itd.). 

Teraz, kiedy działam na własnym moodlu 2.8.6 ta część raportu wygląda u mnie tak (dla przykładu): The user with id '40' viewed the 'lesson' activity with course module id '65'. I to pomimo tego tego, że karty mają normalne, polskie tytuły. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podpowiedzieć, co mógłbym z tym zrobić, by uzyskać w tym miejscu tytuł karty? Podobnie jest w innych aktywnościach (np. forum, warsztat, ćwiczenie itp.) jednak te już są mi nieco mniej potrzebne. Najbardziej interesuje mnie możliwość podlągu przebiegu lekcji.

Pozdrawiam

Wojtek