Hasła do modułów

Hasła do modułów

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witajcie,

mam problem (a właściwie nie problem, a sprawę do załatwienia) z moimi kursami. 

Utworzyłem kilka nowych kursów i staram się ogarnąć kwestię haseł do nich. Mogę oczywiście założyć hasło na cały kurs, ale nie w tym problem.

Chciałbym:

1) Móc nakładać hasła na cały temat (mam kursy w układzie tematycznym),

lub

2) Ustawiać hasła na wszystkie aktywności w danym temacie (w tej chwili mogę to ustawić tylko na lekcję, ale już na Zadanie czy Warsztat nie),

lub

3) Ustawić dany moduł jako ukryty, ale tak, by dla uczestnika, były widoczne (np. wyszarzone) opis kursu i aktywności dostępne w danym module - tak, by wiedział, co znajduje się w ukrytej części kursu.

Generalnie moim celem jest to, by uczestnicy widzieli, jakie zasoby i aktywności będą w kolejnych tematach, ale by nie mogli ich wykonywać szybciej niż im na to pozwolę. Układ tygodniowy nie jest dla mnie rozwiązaniem. Czy istnieje gdzieś takie ustawienie/wtyczka/cokolwiek, co umożliwi mi choć jedną z powyższych możliwości?

Mam zainstalowany Moodle 2.8.6 Build: 20150511.


Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wojtek

W odpowiedzi na Wojciech Elszyn

Odp: Hasła do modułów

Napisane przez: Piotr Szarłowicz ()

Dostęp warunkowy + śledzenie postępów daje spore możliwości. W wersji 2.8 opcje te są domyślnie wyłączone. Aby włączyć, należy przejść do Administracja serwisu -> Zaawansowane funkcje i zaznaczyć "Włącz śledzenie ukończenia" i "Włącz dostęp warunkowy". Potem w ustawieniach kursu włączamy śledzenie a w ustawieniach konkretnych składowych określamy warunki śledzenia ukończenia oraz dostępu. Warunki dostępu do składowych można określać na podstawie oznaczenia ukończenia innych, daty, oceny lub pól w profilu użytkownika. Warunki można łączyć ze sobą. Nazwa składowej i opis (o ile jest zaznaczone aby był wyświetlany na stronie głównej kursu) będą wyszarzone do momentu spełnienia warunków dostępu. Przykład w załączniku.


Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Piotr Szarłowicz

Odp: Hasła do modułów

Napisane przez: Wojciech Elszyn ()

Dzięki za pomoc. 

Nie jest to może sposób załatwienia sprawy, którego się spodziewałem, ale w połączeniu z np. zajawką tego, co będzie w kolejny temacie (np. filmik na YT, zapowiadający pracę w kolejnym temacie) jest to rowiązanie, które rozwiązuje mój problem. Zostaje też włączony opis kursu, można podpiąć w opisie film wprowadzający do tematu, więc uda mi się dzięki Twojej propozycji rozwiązania problemu zrobić wszystko, na czym mi zależało.


Dziękuję za wskazówki. O hasła pytałem, gdyż na platformie znajomego (1.9.9+ czy jakoś tak) jest możliwość założenia haseł dla tematów.

Pozdrawiam

Wojtek