Dodatek certyficate i inne

Dodatek certyficate i inne

Napisane przez: Alambert Nano ()
Liczba odpowiedzi: 4

Witam wszystkich , dopiero zaczynam  przygodę z moodle więc  moje pytania mogą być trywialne.

Chciałem  ustawić  kurs po zakończeniu którego będzie możliwość wystawienia certyfikatu.

Zainstalowałem plugin certyficate  oraz custom certyficate i tu zaczynają sie schody bo w opisie instalacji i konfiguracji jest, że ustawienia powinny pojawić się w głównym  menu

Settings > Certificate administration > Edit settings


A u  mnie  nie ma takiej pozycji,  jedynie w ustawieniach  serwisu -> dodatki i tu nie mogę wiele zmienić w certificate (tylko czcionkę ) , a w custom  certyficate  juz niby  sporo więcej ale :

- jak próbuje podejrzeć to  poza tytułem witryny  nic na nim nie ma

- i nie wiem jak przydzielić do kursu certyfikat, nigdzie nie znalazłem takiej opcji



W odpowiedzi na Alambert Nano

Odp: Dodatek certyficate i inne

Napisane przez: Piotr Szarłowicz ()

Witam,

Certyfikaty przez wspomniane wtyczki można dodać poprzez opcję "Dodaj aktywność lub zasób" po włączeniu trybu edycji. Najczęściej certyfikat zamieszcza się jako jedną z ostatnich aktywności w kursie, którego dotyczy. Dla Moodle 3.2 należy zainstalować wtyczkę Custom Certyficate.

W odpowiedzi na Piotr Szarłowicz

Odp: Dodatek certyficate i inne

Napisane przez: Alambert Nano ()

Dziękuje za  bardzo szybka   odpowiedź -  pomogło 

Chociaż w mim przypadku  błąd był po stronie formatu  kursu - pojedyncza aktywność i dlatego nie miałem w menu certyfikatu

Ale pojawił się  kolejny problem (pewnie nie ostatni jak to n a początku bywa) - polskie litery

Ustawienie  serwisu mam jako UTF

W konfiguracji  modułu Certyfikaty wpisuje teks z polskimi znakami i  wyświetlany jest prawidłowo, jednak w pobranym certyfikacie  tekst z ustawień ma "krzaczki " zamiast polskich liter