Usuwanie niepotrzebnych plików

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 6

"Odgrzewam" temat, bo u mnie ten katalog filedir naprawdę na gwałt rozrasta się.

Może coś się zmieniło w najnowszych wersjach Moodle? Takie "czyszczenie" bez resetu kursu (?)

Macie jakiś nowy pomysł?

Obecnie pracuje na Moodle 3.4

Pozdrawiam

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Andrzej Sz ()

Czy masz ustawione cykliczne uruchamianie crona?

W odpowiedzi na Andrzej Sz

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dzięki za reakcję!

Mam crona ustawionego, ale co to ma do rzeczy?

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: boruh compl ()

nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka . 

(to tak na szybko ) 

chcesz mieć darmowe moodle , na darmowym hostingu , z wszystkimi funkcjami.

Jak Ciebie ktoś pyta czy masz Crona odpalonego, to walisz "co to ma do rzeczy" 


proponuję najpierw downgrade do 1,9 potem do 1,7 , 1,2 itp itd. Aż dojdziesz do papirusa.....

może zamiast tego poszukaj darmowej firmy , która będzie ci za darmo tą bazę czyścić , i przy okazji jeszcze resetować kursy.


moje moodle (4900 userów ) same testy śmiga aż miło, zajmuje poniżej 30 GB (w czym duża zasługa crona) 

hosting wychodzi około 1000 pln rocznie. Nakładu swojej pracy by to tyle zajmowało nie liczę. 

jak już mówiłem , nie da się ciastka zjeść i go mieć. 

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Andrzej Sz ()

Cykliczne uruchamianie Crona (np. codziennie) porządkuje całego Moodle, w tym usuwa nieużywane pliki np. z kosza.

W odpowiedzi na Andrzej Sz

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dzięki za wyjaśnienie na spokojnie w przeciwieństwie do Pana boruh compl ;).

Mam odpalonego Crona, no bo jak inaczej można by pracować na Moodle'u uśmiech, ale może nie mam ustawionego usuwania plików (?). Czy to możliwe, aby Cron był tak ustawiony? Już taki "zawodowiec" to ja nie jestem ;). Proszę o komentarz.

Przepraszam, że w tym miejscu odpowiadam głównie Panu boruh compl, ale ja wcale nie "walnąłem pytania "co to ma do rzeczy" , tylko po prostu nawiązałem dyskusję Panem Andrzej Sz

A jeszcze pragnę poinformować (głównie tez Pana boruh compl ;) ), że mam, jak każdy, darmowego Moodle'a, ale bynajmniej nie na darmowym hostingu (hekko.pl ;) ) i sam sobie czyszczę bazy i resetuję kursy...

Życzę wszystkim trochę więcej asertywności - to pomaga w pracy dydaktyczno-pedagogicznej.

Pozdrawiam

SG



W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Usuwanie niepotrzebnych plików

Napisane przez: Przemek Kaszubski ()

Jeśli to jeszcze aktualne, to

- zminimalizować ustawienia automatycznych backupów : /admin/settings.php?section=automated

- przyszłościowo sprawdzić ustawienia max rozmiaru wrzucanych plików i ograniczyć rozmiar globalnie jak i dla różnych kontekstów

- bardzo stare / nieużywane kursy ściągnąć offline i usunąć z platformy? (Ustanowić politykę przechowywania / archiwizacji)

Pozdrawiam