Forum Ogólne

Zmiana oceny zadania domowego.

Obraz Anna Łuczak
Zmiana oceny zadania domowego.

Witam,

oceniłam uczniom zadanie domowe, które było wysłane w formie pliku. Pomieszałam jednak skale i źle je dobrałam, więc oceny nie są takie jakbym chciała i co najgorsze nie są jednolite. Czy można i jak zmienić już postawioną ocenę uczniowi?

Obraz Anna Łuczak
Odp: Zmiana oceny zadania domowego.

Ponawiam prośbę.

Obraz Piotr Szarłowicz

Witam,

Przydałoby się więcej szczegółów odnośnie problemu, może jakiś zrzut ekranu. Konkretny przykład. Jaka jest wersja platformy?

Czy chce Pani zmienić skalę dla zadania (max punktów) jeśli tak to w ustawieniach tego zadania, przy czym  w wersji 3.2 należy wcześniej określić czy Moodle ma przeskalować istniejące oceny.

Jeżeli chce Pani zmienić ocenę (liczbę punktów) za zadanie konkretnemu uczniowi to wchodzimy w zadanie wybieramy "Zobacz/oceń wszystkie zadania" potem ocena i poprawiamy. Można też przez dziennik ocen.

Jeśli natomiast chce Pani zmienić nazwy stopni i odpowiadającą im skalę w procentach to należy wejść z poziomu kursu w oceny -> nazwy ocen/stopni -> modyfikuj i zaznaczyć nadpisz ustawienia domyślne. Następnie wprowadzić własne nazwy i przedziały procentowe. Nazwy te będą obowiązywać w całym kursie. Jeżeli nazwy te mają być wyświetlane w dzienniku należy w ustawieniach ocen ustawić Typ wyświetlanej oceny na wpis z "Nazwa oceny...".

Obraz Anna Łuczak

Dziękuję za odzew puszcza oczko Przeczytałam Pana wskazówki i w końcu udało mi się znaleźć opcję zmiany oceny konkretnemu uczniowi:

Jak zaznaczyłam opcję "wyjątki" to zmiana oceny stała się możliwa. Nie jestem tylko do tego przekonana. Dlaczego jest to nazwane "wyjątkiem" i czy właśnie tak powinnam tych zmian dokonać......

Obraz Piotr Szarłowicz

Jaka to wersja Moodle? W kolumnie zakres widać, że za zadanie można przydzielić maksymalnie 100 punktów. Czy u Pani ocena 3,00 jest równa ocenie "dostateczny"? W jaki sposób jest wyświetlana ocena w dzienniku, w postaci punktów, nazwy, procent, czy połączone np. punkty i procenty? Moodle przelicza punkty na procenty, więc jeżeli Rafał ma 80/100 = 80%, to coś w okolicy "czwórki", . Jeżeli Pani stosuje oceny z zakresu od 0 do 5 to w ustawieniach zadania można maksimum ustawić na 5 pkt. I wtedy jak Pani wpisze 3,75 to dla moodla będzie to ocena na 75%.

Obraz Przemyslaw Stencel

Jak zaznaczyłam opcję "wyjątki" to zmiana oceny stała się możliwa. Nie jestem tylko do tego przekonana. Dlaczego jest to nazwane "wyjątkiem" i czy właśnie tak powinnam tych zmian dokonać...... 

Rzeczywiście zmiana oceny w tym miejscu nie jest działaniem standardowym. Oceny do dziennika kursowego "wpadają" z ocenianych aktywności takich jak quiz, zadanie, lekcja, itp.

Więc ocenianie (i późniejsza zmiana oceny) powinno być wykonywane w zadaniu. Ze strony głównej kursu wejdź do "zadania domowego" - na dole powinien być link "zobacz/oceń wszystkie zadania". Po kliknięciu linku pokaże się lista studentów wraz z przesłanymi zadaniami. Żeby ocenić pracę lub zmienić ocenę, trzeba kliknąć "Ocena" lub "Modyfikuj > Ocena/Aktualizacja oceny":

Wstawianie ocen w dzienniku, z wykorzystaniem "wyjątków" powoduje, że "nadpisujemy" ocenę z zadania w dzienniku. W efekcie na liście prac w zadaniu jako nauczyciel będziemy widzieli "starą" ocenę, a w dzienniku - "nową".

Czyli całkiem słusznie masz wątpliwości - "wyjątki" powinny być używane w wyjątkowych sytuacjach uśmiech