smyčka při přesměrování

Re: smyčka při přesměrování

autor Peter Svec -
Počet odpovědí: 8

Odporucam vymazat cache prehliadaca vratane cookies a skusit to znova.

Tiez si treba skontrolovat ako je nastavene php na serveri. Biele obrazovky vacsinou znamenaju, ze je tam nastavene malo pamate a/alebo kratka doba behu skriptu. Viac info zistite z error.log weboveho servera.

V odpovědi na Peter Svec

Re: smyčka při přesměrování

autor Pavel Kosina -
Děkuji. Nakonec pomohlo toto https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=227536#p1138019

Nový vzhled boost ale často končí na bílých obrazovkách. Může to být tou malou pamětí/krátkou dobou skritpu? Clean vzhled jede OK.

Díky

V odpovědi na Pavel Kosina

Re: smyčka při přesměrování

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Motiv Boost a jemu podobné kompilují CSS ze zdrojových SCSS souborů. To může chvilku trvat. Takže ano, i paměť i časový limit hrají roli. Obecně pomáhá, pokud má proces webového serveru možnost sám si tyto limity navýšit - Moodle se o to před vybranými operacemi (jako např. tato) pokouší. Ne každý hosting (pokud vůbec nějaký) vám ale umožňuje ini_set() tímto způsobem použít.

V odpovědi na David Mudrák

Re: smyčka při přesměrování

autor Pavel Kosina -

Tak jen napíši řešení, kdyby to tu někdo někdy v budoucnu hledal.

Zapl jsem zobrazování chyb a téměř na každé stránce v administraci bylo:

Fatal error: Cannot redeclare class lesson in /var/www/clients/client62/web308/web/mod/lesson/locallib.php on line 983

Dále byly hlavně v úvodu chyby jako:

Notice: Undefined property: stdClass::$registerauth in /var/www/clients/client62/web308/web/auth/classes/output/login.php on line 89
Notice: Undefined property: stdClass::$registerauth in /var/www/clients/client62/web308/web/auth/classes/output/login.php on line 104
Notice: Undefined property: stdClass::$defaultmaxcourses in /var/www/clients/client62/web308/web/blocks/course_overview/locallib.php on line 147

Hledal jsem podle toho "Cannot redeclare class lesson" a vyšlo mi toto:
https://tracker.moodle.org/browse/MDL-55615
. Prostě chyba při spolupráci Opcache a Moodle.

Provider udělal: přidal jsem direktivu opcache.enable = 0. A je to, vše funguje - tedy alespon to, co předtím nešlo - ty bílé stránky bez ničeho jsou fuč.

V odpovědi na Pavel Kosina

Re: smyčka při přesměrování

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Provider udělal: přidal jsem direktivu opcache.enable = 0.

To je ale škoda, přicházíte o značnou část výkonu PHP. Věřím, že se jednalo o náhodnou chybu a stačil opcache_reset.

V odpovědi na David Mudrák

Re: smyčka při přesměrování

autor Pavel Kosina -

Znovu se dostávám k tomuto problému a není mi jasné, jestli to opcahce_reset mám udělat já nebo provider. Pokud já, tak jak? Vyrobit php soubor a do něj dát prosté:

<?php
opcache_reset();
?>

 a spustit? Spustit jednou nebo nějak pravidelně?

Díky


V odpovědi na Pavel Kosina

Re: smyčka při přesměrování

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

To mě mrzí mrzutost Podle trackeru to vypadá, že s opcache jsou opravdu různé problémy. Ten váš postup by měl fungovat, a takový soubor si pak můžete spouštět ručně dle potřeby. A nebo opravdu zakázat opcache, třeba to se ztrátou výkonu nebude tak zlé.

V odpovědi na Pavel Kosina

Re: smyčka při přesměrování

autor Peter Svec -

Treba sa pozriet do error.log (alebo si zapnut debug rezim) a tam bude odpoved, preco vidite bielu obrazovku. Ona je biela preto, ze nastala php chyba a je zakazane zobrazovanie chyb (v logu vsak bude).