instalace jinde

instalace jinde

autor Pavel Kosina -
Počet odpovědí: 5

Chystám se instalovat Moodle a chci se zeptat, jestli stále platí staré dobré: musí se instalovat na doméně, kde se bude provozovat? Tedy není stále možné to instalovat na www.mojeveci.cz/moodlepokus s tím, že to pak bude prozováno na moodle.mojeveci.cz, že se "jen" něco přepíše v configu a bude hotovo?

Dále jsem ještě potřeboval hromadný import uživatelů přes csv, ale to jsem již našel a to jsem přesně potřeboval. Udělám export z Bakalářů a importnu to do Moodla, pro žáky vytišknu a rozstříhám lístečky a bude úsměv  https://docs.moodle.org/32/en/Upload_users#File_formats_for_upload_users_file

Děkuji moc

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Pavel Kosina

Re: instalace jinde

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Myslím, že s migrací na jinou doménu je dnes mnohem menší problém než býval. Skutečné URL by v databázi již nemělo být uloženo.

V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace jinde

autor Peter Svec -

Davide, ani nie, podla dokumentacie stale treba spustat replace skript.

The one thing we have not fixed is any internal links stored in the database. To fix these use the Search and replace tool buy going to {wwwroot}/admin/tool/replace/index.php.

V odpovědi na Peter Svec

Re: instalace jinde

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Já si ale myslím, že se tato část týká obsahu vytvořeného uživateli před verzí 2.0 (t.j. před novým File API). Nemyslím si, že standardní Moodle má své URL někde v databázi uloženo. I když ruku do ohně za to nedám. Tak jako tak, spustit replace bude dobré.

V odpovědi na David Mudrák

Re: instalace jinde

autor Peter Svec -

Mas pravdu, od kedy je nove File API, tak to URL sa tam uz netlaci. Nasiel som ho vsak v mdl_question_categories.stamp, no neskumal som ako velmi je tu dolezite.