مشکل در نصب پوسته (theme) جدید

مشکل در نصب پوسته (theme) جدید

از حکیمه هوشمند در
Number of replies: 6

سلام دوستان خیلی خوشحال هستم که به جمع شما پیوستم. من تازگی کار با مودل رو شروع و مودل 3.1 رو نصب کردم. من می خوام پوسته جدیدی رو برای مودل نصب کنم. اما هنگام نصب از طریق plugin این پیغام خطا رو به من می ده. اگر راهنمایی کنید ممنون می شم.لبخند

Install plugins from the Moodle plugins directory  There is a request to install plugin Academi (theme_academi) version 2016110400 from the Moodle plugins directory on this site. However, the location /var/www/html/mdl/theme is not writable. You need to give write access for the web server user to the location, then press the continue button to repeat the check.

تعداد امتیازات:  -
In reply to حکیمه هوشمند

در پاسخ به: مشکل در نصب پوسته (theme) جدید

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها
سلام

وب‌سرور شما مجوز کپی کردن فایل‌های پلاگین در بین فایل‌های مودل شما رو نداره.

خودتون فایل پلاگین رو دانلود کنید و در دایرکتوری theme‌ مودلتون کپی کنید. اسم دایرکتوری پلاگین باید academi باشه.

In reply to Shamim Rezaie

از حکیمه هوشمند در
سلام شمیم عزیز از راهنماییتون ممنونم. من این کار رو انجام میدم و اگر مشکلی بود دوباره ازتون کمک می گیرم.

از حکیمه هوشمند در

سلام دوست عزیز، من به همون نحوی که گفتین عمل کردم و ظاهرا هم با موفقیت نصب شد. اما عملا هیچ اتفاقی نیفتاد و پوسته تغییری نکرد. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم.

In reply to حکیمه هوشمند

از Shamim Rezaie در

نصب شدن یک پلاگین بعه این معنی نیست که خودبه‌خود فعال و اعمال بشه.

بعد از نصب پوسته، به «مدیریت سایت > نما > پوسته‌ها > انتخاب پوسته» برید و پوستهٔ مورد استفادهٔ پیش‌فرض رو انتخاب کنید.

از حکیمه هوشمند در

ممنون از راهنمایی شما، درست می فرمایید همان طور که گفتین عمل کردم و تم رو هم set کردم ولی قبل از اون باید گزینه Clear cache Setting رو انتخاب می کردم و با انتخاب این گزینه و فعال کردن change تم اعمال شد.

اما نکته جالبی که در سایت foodle.org دیدم این بود که ظاهر خیلی شیکی داشت این کار رو چطور می شه انجام داد؟

برای اعمال کدهای css بر روی تم چکار باید کرد؟

اگر در این مورد هم کسی راهنمایی کنه ممنون می شم. البته من اطلاعاتم از css فقط در حد copy paste کردن کدهاستگیج

In reply to حکیمه هوشمند

از Shamim Rezaie در

سلام

منظورتون از ظاهر سایت فودل فکر کنم قسمت دموی مودل (مدرسه فودل) بود درسته؟ وگرنه بعید می‌دونم کسی معتقد باشه که سایت اصلی فودل ظاهر شیکی داره لبخند

سایت دمو از پوستهٔ Boost که جزو پوسته‌های پیش‌فرض مودل ۳٫۲ هست استفاده می‌کنه. البته یک سری css اضافه هم بهش اعمال شدن. برای اعمال css های اضافی به پوسته مورد نظر خودتون به صفحه تنظیمات پوسته‌ای که ازش استفاده می‌کنید برید. معمولا قسمتی برای تایپ css های سفارشی وجود داره که می‌تونید کدهای اضافی خودتون رو اونجا اضافه کنید.