Změna tabulek v databázi

Re: Změna tabulek v databázi

autor Tomáš Jurdič -
Počet odpovědí: 3
USE d122456_jurdic;
SET SESSION sql_mode=STRICT_ALL_TABLES;
SET GLOBAL innodb_file_per_table=1;
SET GLOBAL innodb_file_format=Barracuda;
ALTER TABLE mdl_data ROW_FORMAT=Compressed;
ALTER TABLE mdl_data_fields ROW_FORMAT=Compressed;
ALTER TABLE mdl_enrol_paypal ROW_FORMAT=Compressed;
ALTER TABLE mdl_lti ROW_FORMAT=Compressed;
ALTER TABLE mdl_user ROW_FORMAT=Compressed;
ALTER TABLE mdl_user_info_field ROW_FORMAT=Compressed;

Příkazy SET GLOBAL mi vůbec neprojdou databází.
V odpovědi na Tomáš Jurdič

Re: Změna tabulek v databázi

autor Peter Svec -

Barracuda format bude fungovat len a len vtedy ked je zaroven MySQL nastavene na innodb_file_per_table. Toto nastavenie ako pouzivatel databazy nemozete zmenit. Mozete skusit poziadat webhosting aby to zmenil, avsak myslim si ze neuspejete, kedze tato zmena je netrivialna. Moodle vam bude fungovat aj ked tieto parametre nastavene nebudu.

V odpovědi na Peter Svec

Re: Změna tabulek v databázi

autor Tomáš Jurdič -
Tak uvidíme zkusil jsem kontaktovat webhosting. Jsem začátečník a jsem spíše takový aplikační použivatel než něco přes další věci, ale nyní i když bych se chtěl vráti ke starší verzi tak mě to stále zastavuje u upgrade a stojí to na tomto kroku, na stejném kroku jako před tím a opět mám dole poznámku, abych provedl změnu tabulek.
Příloha Snímek obrazovky.png
V odpovědi na Tomáš Jurdič

Re: Změna tabulek v databázi

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

To si myslím jsou dvě různé věci. Ten první řádek se týká verze databáze. Domnívám se, že jste pro config.php vybral, že máte MySQL, ale ve skutečnosti máte MariaDB, která má vlastní číselnou řadu verzí. Zkontrolujte si, že v config.php máte

$CFG->dbtype = 'mariadb';

Pak byste tam měl vidět něco jako

Snímek