Kompetencje

Kompetencje

Napisane przez: Małgorzata T-a ()
Liczba odpowiedzi: 6

Pojawiły się od moodle 3.1

"Kompetencje pozwalają oceniać użytkowników według planów uczenia się."

Do czego fajnego da się wykorzystać tą nową funkcjonalność?

Jakoś nie mogę złapać idei.

Pozdrawiam

Małgorzata

W odpowiedzi na Małgorzata T-a

Odp: Kompetencje

Napisane przez: Tomasz Walasek ()

Jako przykład:

Od kilku lat na wszystkich uczelniach wyższych wprowadzono Krajowe Ramy Kwalifikacyjne. Między innymi nakazują one oprócz wiedzy dostarczać studentom (i ewaluować) również kompetencje społeczne i umiejętności.

I tutaj pięknie się komponują właśnie kompetencje z Moodle. Można każdej aktywności, quizowi przyporządkować odpowiednie kompetencje i oceniać ich przyswojenie.

Przypuszczam, że podobnie będzie w szkoleniach biznesowych. Natomiast nie mam pojęcia jak i czy to jest wymagane w szkołach podstawowych, gimnazjach i średnich.

W odpowiedzi na Tomasz Walasek

Odp: Kompetencje

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Oczywiście, można realizować elementy podstawy programowej, lub wyznaczyć własne mierzalne umiejętności. Tak naprawdę to rozwiązanie może rozwinąć skrzydła gdy użytkownik wędruje z kursu na kurs rozwijając swoje umiejętności.

W odpowiedzi na Małgorzata T-a

Odp: Kompetencje

Napisane przez: Dawid Lenart ()

Próbowałem dodać jakąś kompetencję i jakoś to skonfigurować, ale ciągle coś jest nie tak. Czy może ma ktoś jakąś krótką podstawową indstrukcję, powiedzmy, że:

W kursie "X" mam jeden quiz "A"

W kursie "Y" mam jeden quiz "B"

- jeśli uczeń zaliczy quiz "A" i "B" to zdobywa kompetencje np "Prymus"

jak mogę to skonfigurować? Kombinuję już jakiś czas i mi nie wychodzi, będę wdzięczny za wsparcie uśmiech


W odpowiedzi na Dawid Lenart

Odp: Kompetencje

Napisane przez: Piotr Brzózka ()
W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Kompetencje

Napisane przez: Marcin Wojtaś ()

OK, zadziałało, teraz mam kolejne pytanie uśmiech 

Dodałem kompetencje, np

za zaliczenie testu X użytkownik może otrzymać kompetencje "początkujący", czy mogę zrobić to tak, że kompetencja zostanie nadana automatycznie po zaliczeniu testu?

Obecnie jakkolwiek ustawiam zawsze nauczyciel musi "ręcznie" ocenić nadanie kompetencji.

Chciałbym, aby jednak działo się to automatycznie bez ingetencji nauczyciela/managera, czy jest taka opcja ? Będę bardzo wdzięczy za informację.