Nowy użytkownik - jak domyślna rola

Nowy użytkownik - jak domyślna rola

Napisane przez: Adam Smolarek ()
Liczba odpowiedzi: 4
Witam, jestem nowy na moodle. Poznaję moodle ver. 3.2. Proszę o informację jaką rolę dostaje nowo stworzony użytkownik w systemie. I jak mogę zmienić tą rolę na inną. Dodam, że w panelu ( kokpit -> administracja serwisu -> użytkownicy -> uprawnienia -> przypisz role w obrębie całego serwisu) mam tylko dwie role: menedżer i autor kursu. A gdzie się podziały pozostałe...?


W odpowiedzi na Adam Smolarek

Odp: Nowy użytkownik - jak domyślna rola

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Nowo utworzony użytkownik w systemie nie ma żadnej roli. Właściwie, żeby być precyzyjnym to ma jedynie rolę uwierzytelnionego użytkownika, ale jest to rola, która właściwie prawie na nic nie pozwala, więc można w uproszczeniu powiedzieć, że nie ma żadnej roli.

Jakąś określoną rolę (nauczyciela, studenta, nauczyciela bez praw edycji) użytkownikowi przypisujemy dopiero w kursie (wchodząc do kursu, a potem w menu Administracja > Administracja kursem > Użytkownicy > Zapisani użytkownicy

Natomiast role managera i autora kursu można przypisywać poza kursami, np. w obrębie całego serwisu lub w kategorii kursów.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Nowy użytkownik - jak domyślna rola

Napisane przez: Adam Smolarek ()

Dziękuję, za odpowiedź. Czyli rozumiem, że jak mam w szkole założyć konta dla uczniów i nauczycieli. To dla uczniów, po stworzeniu konta nie robię  nic więcej, natomiast dla nowo stworzonych kont dla nauczycieli, przypisuje jeszcze autora kursu, aby mógł zakładać i tworzyć nowe kursy?

W odpowiedzi na Adam Smolarek

Odp: Nowy użytkownik - jak domyślna rola

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

dla uczniów, po stworzeniu konta nie robię  nic więcej

Tak, oczywiście przy założeniu, że nauczyciel po utworzeniu kursu przypisze sobie do niego uczniów jako uczestników.

dla nauczycieli, przypisuje jeszcze autora kursu, aby mógł zakładać i tworzyć nowe kursy

Tak