Edycja tła strony głównej

Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Bartek Wiśniewski ()
Liczba odpowiedzi: 6

Witam

Mam pytanie dotyczące widoku strony głównej i stron osadzonych głębiej na firmowej platformie. Po zalogowaniu od góry strony mamy firmową nazwę platformy i zdjęcie. Żeby przejść do Menu za każdym razem trzeba przesuwać pasek boczny, gdyż zdjęcie zajmuje sporo miejsca. Jest irytujące. Podobnie, po wybraniu dowolnej pozycji z Menu na każdej stronie pojawia się to zdjęcie i znów trzeba przesuwać pasek. Dodatkowo w Menu z kursami przy każdym kursie jest miniaturka tego zdjęcia. Szukałem po różnych ustawieniach, ale nie trafiłem na rozwiązanie tego problemy. Czy ktoś może wie, jak usunąć to zdjęcie? 

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Bartek Wiśniewski

Odp: Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Na podstawie tego, co piszesz, można jedynie zgadywać, o co chodzi, ale...

w Menu z kursami przy każdym kursie jest miniaturka tego zdjęcia

W większości skórek miniatura ilustrująca kurs jest ustawiana we właściwościach kursu (będąc w kursie wejdź do menu Administracja > Administracja kursem > Edytuj ustawienia, opcja "Pliki podsumowania kursu").

od góry strony mamy firmową nazwę platformy i zdjęcie

Natomiast zdjęcia na stronie głównej najczęściej są ustawiane w konfiguracji skórki (menu Administracja > Administracja serwisu > Wygląd > Tematy > NazwaSkórki)

Ale, jak wspomniałem, nie widząc konkretnie, jak to wygląda, mogę jedynie zgadywać uśmiech

Jeśli to, co napisałem, nie pomoże, to podaj link do strony, może wtedy uda się cos więcej podpowiedzieć.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Bartek Wiśniewski ()
Tam, gdzie Pan podaje ścieżki już wchodziłem. W danym kursie w edycji ustawień nie ma załączonej żadnej grafiki. Dodając nowy kurs miniaturka "dodaje się z automatu". Natomiast na stronie głównej wchodziłem w Tematy i znalazłem tę grafikę, o której mowa, ale po jej usunięciu i zapisaniu zmian pojawiła się na jej miejsce inna. Nie wiem skąd się tam wzięła, gdyż nie wgrywałem nowej.


Strona, o której mówię jest dostępna tu: http://www.elearning.computer/


Pozdrawiam

W odpowiedzi na Bartek Wiśniewski

Odp: Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jak widzę, użyta została skórka Pioneer. Sam jej nigdy nie używałem, ale wygląda na to, że ma ona w sobie zdjęcie domyślne, które jest używane w nagłówku strony głównej i w nagłówkach kursów, nawet jeśli administrator nie wstawi żadnego własnego zdjęcia (jeśli ktoś używał tej skórki, to może potwierdzi).

W dokumentacji skórki jest informacja, że mozna zdefiniować wysokość tego zdjęcia - są tam opcje, które pozwalają "Adjust the image height on the frontpage when a user is logged out" oraz "he default height of the header images for both frontpage and main course pages". Nie wiedzieć czemu jednak te opcje nazywają się "padding", a nie "height", ale można spróbować pomanipulować nimi, żeby przynajmniej zminimalizować wysokość tego zdjęcia (i oczywiście wstawić jakieś własne zdjęcie, które będzie dobrze wyglądało jako wąski pasek).

Natomiast nie widzę tam mozliwości całkowitego usunięcia tego zdjęcia (ale nie instalowałem tej skórki, tylko krótko spojrzałem do dokumentacji, więc moge się mylić), a w takim razie żeby się go pozbyć, trzeba by zmodyfikować pliki skórki (znaleźć w kodzie, gdzie to zdjęcie się znajduje i odpowiednio zmodyfikować kod), albo po prostu zainstalować inną skórkę.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Bartek Wiśniewski ()

Zmiana wymiarów zdjęcia nic nie dała, nadal ma taką samą wielkość. Pozostaje grzebanie w kodzie lub zmiana skórki.

Dziękuję za pomoc uśmiech

W odpowiedzi na Bartek Wiśniewski

Odp: Edycja tła strony głównej

Napisane przez: Artur Szczygieł ()

Wydaje mi się, że ustawienia "na sztywno" rozmiaru obrazka na 260 px  w nagłówku są w pliku headerimage.php

header.php

Drugi problem jaki może się z tym związać, to że w css te obrazki maja opcję "cover" co oznacza, że co byśmy nie wstawili to skrypt skaluje obraz według najmniejszego boku, aby wypełniał całą powierzchnię (w tym wypadku do 260px).

Ja przynajmniej tutaj rozpocząłbym przygodę z dopasowywaniem obrazka.

Na mojej instalacji jeżeli wchodzę w podstrony ten obrazek pojawia się mocno zwężony i nie przeszkadza. Być może jest to też kwestia wielkości loga. Może pewne rzeczy da sie w dalszym ciągu dopasowywać... a może jednak zmienić templatkę uśmiech