Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

autor Petr Hermann -
Počet odpovědí: 4

Zdravím, 

chci se zeptat, zda někdo nemá zkušenost s následujícím typem úlohy. Student musí v textu: 1) vyhledat 5 slov s chybou, 2) zapsat je gramaticky správně do pole, které se například vytvoří pod textem. 5 slov = max. 5 bodů, každá chyba nebo vynechání jeden bod dolů. 

Napadly mě dvě možnosti, ale žádná z nich nefunguje:

1) Úloha typu Cloze:

{1:SHORTANSWER:=%20%1. slovo#vysvětlení~%20%2. slovo#vysvětlení~%20%3. slovo#vysvětlení~%20%4. slovo#vysvětlení"~%20%5. slovo#vysvětlení}

To je špatně, protože alespoň jedna z možností musí být 100%, takže hodnocení není proporcionální (1 slovo=1bod).

2) Úloha typu Gap fill

[1. slovo|2. slovo|3. slovo|4. slovo|5. slovo]

To taky nefunguje, protože pokud je zapsáno byť jen jedno slovo, úloha se vyhodnotí správně celá a student získá max. počet bodů.


Pokud by někdo poradil, existuje-li vůbec nějaké řešení, budu rád.

Petr Hermann

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Petr Hermann

Re: Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

To řešení s cloze není špatně, úloze lze přeci zadat známku v testu, ale i hodnotu úlohy. Nevím jak bude vyhodnocovat všechny odpovědi.

Lze zadat i {5:SHORTANSWER:=%20%1. slovo#vysvětlení~%20%2. slovo#vysvětlení~%20%3. slovo#vysvětlení~%20%4. slovo#vysvětlení"~%20%5. slovo#vysvětlení} - problém vidím s opakováním odpovědí.

Méně elegantní řešení je Přetahování ukazatelů umístění, kde budete pracovat grafikou. Dokumentace https://docs.moodle.org/31/en/Drag_and_drop_markers_question_type 

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

autor Petr Hermann -

Děkuji moc! Ještě jsem se trochu potrápil, ale už to funguje! 

Petr Hermann

V odpovědi na Petr Hermann

Re: Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Jak tedy výsledná úloha vypadá?

Bohuš

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Cloze (fill) typ úlohy s proporčním hodnocením

autor Petr Hermann -

Zkopíroval jsem výsledek. (Jediné riziko by bylo, kdyby doplnili slovo duplicitně. Ale jinak vyhovuje.) Ještě jednou díky za "nakopnutí", myslel jsem už, že to není možné.

{1:SHORTANSWER:=roztáhla~%100%byly~%100%charakteristickým~%100%dědečkovu~%100%jim}{1:SHORTANSWER:=roztáhla~%100%byly~%100%charakteristickým~%100%dědečkovu~%100%jim}{1:SHORTANSWER:=roztáhla~%100%byly~%100%charakteristickým~%100%dědečkovu~%100%jim}{1:SHORTANSWER:=roztáhla~%100%byly~%100%charakteristickým~%100%dědečkovu~%100%jim}{1:SHORTANSWER:=roztáhla~%100%byly~%100%charakteristickým~%100%dědečkovu~%100%jim}