Problem z pytaniem "Przeciągnij i upuść na tekst"

Problem z pytaniem "Przeciągnij i upuść na tekst"

Napisane przez: Bartek Wiśniewski ()
Liczba odpowiedzi: 3

witam


Mam problem z pytaniami, które polegają na przeciągnięciu poprawnej odpowiedzi na tekst w wolne pole. 

Mamy dwa rodzaje takich pytań:
  • pytanie, w którym poprawna jest tylko jedna odpowiedź, np. Stolicą Polski jest...? W wolne miejsce przeciągam słowo "Warszawa". Jest to jedyna poprawna odpowiedź.
Takie pytania nie sprawiają problemu.
  • pytanie, w którym poprawnych jest więcej niż 1 odpowiedź, np. Przeciągnij elementy, które powinny znaleźć się w instruktażu stanowiskowym. Takich elementów autor ćwiczenia wskazał sześć. Druga część to Przeciągnij elementy, które nie powinny znaleźć się w trakcie instruktażu stanowiskowego. - takich elementów są 3.
A. Przeciągnij elementy, które powinny znaleźć się w instruktażu stanowiskowym:
1......
2......
3......
4......
5......
6......

B. Przeciągnij elementy, które nie powinny znaleźć się w trakcie instruktażu stanowiskowego:
1......
2......
3......

Pod pytaniem jest lista 6+3 elementów, wymieszanych, które kursant musi przeciągnąć w odpowiednie miejsce.

Logicznie myśląc, nie ma znaczenia, w jakiej kolejności ułożymy te elementy (w części A i B), gdyż chodzi o dopasowanie kilku równorzędnych elementów. W pytaniu "Przeciągnij i upuść na tekst", wykorzystując kwadratowe nawiasy , zaznaczamy poprawną odpowiedź i tu pojawia się mój problem.

Szukałem w różnych instrukcjach, ale nie znalazłem, jak zrobić, żeby można było przeciągnąć do pola nr 1 dowolną z sześciu (w części A) lub trzech (w części B) poprawnych odpowiedzi w tym pytaniu. Wszędzie podają tylko informacje o możliwości zaznaczenia 1 poprawnej odpowiedzi dla danego pola - tak jak w pytaniu o Warszawę. 

Czy ktoś miał podobny problem? Może trzeba użyć innego rodzaju pytania?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Bartek

W odpowiedzi na Bartek Wiśniewski

Odp: Problem z pytaniem "Przeciągnij i upuść na tekst"

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Nie ma faktycznie możliwości takiego skonfigurowania tego pytania, żeby w określone pole można było przeciągnąć kilka wariantów odpowiedzi.

Ale wystarczy to pytanie skonstruować odwrotnie uśmiech

Polecenie: Czy wymienione elementy powinny znaleźć się w instruktażu stanowiskowym?

  • element a ___
  • element b ___
  • element c ___
  • element d ___
  • element e ___
  • itd...

a pod spodem dwa słowa do przeciągania: "Tak" i "Nie"

Oczywiście z opcją wielokrotnego wykorzystania tych słów.

BTW, to samo można zrobić ze zwykłym pytaniem typu "matching"

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Problem z pytaniem "Przeciągnij i upuść na tekst"

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Inną opcją jest zrobienie pytania "przeciągnij i upuść markery", na przykład takiego:

Planety skaliste umieść na brązowym polu, a gazowe - na zielonym:


Oczywiście strefy zrzutu dla każdej kategorii planet są wtedy identyczne i pokrywają w całości odpowiedni prostokąt:


Przykład może nie jest zbyt atrakcyjny, ale to tak na szybko...

PS

O rany, w tłumaczeniu jest "współżędne" podbite oko