Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Péter Juhász írta időpontban
Válaszok szám: 6

Sziasztok!

Moodle 3.1.3 (Build: 20161114)

Ahogy a címben írtam, szeretném rábírni a a MOODLE-t, hogy egy elvégzett kurzus hatására írasson be egy másik kurzusba.

Úgy érzem, hogy a kurzus teljesítés nem történik meg. Ezt hol tudom ellenőrizni, beállítani?

Előre is köszi a segítséget!

Válasz erre: Péter Juhász

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Csaba Gloner írta időpontban

Szia!

Ahogy a kitűzővel kapcsolatban is írtam, a kurzus teljesítést a Kurzus teljesítése / Teljesített tevékenységek-nél tudod beállítani, tehát, hogy mit kell a kurzuson belül teljesítenie a felhasználónak, hogy elvégezze az egész kurzust.

Ellenőrizni pedig a jelentések/kurzusteljesítés -nél tudod.

Fontos még, hogy a cron fusson és az ütemezett feladatoknál (/admin/tool/task/scheduledtasks.php) megfelelő időközre legyen állítva a "Szokásos teljesítési adatok számítása". Ha ezen nem változtattál, akkor az alapbeállítás szerintem elég kell, hogy legyen.

Üdv
Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Péter Juhász írta időpontban

Szia Csaba,

itt ugyanaz a két probléma lesz, mint a másik topicomnál, vagyis, hogy nem fut a cron (hol kell ezt beállítani), és nem állítódik teljesítettre a kurzus, pedig a tartalma (tesztfeladat) teljesítve van.

Köszi

Válasz erre: Péter Juhász

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Csaba Gloner írta időpontban

Szia Péter,

lásd a másik hozzászólásomat.

Saját szerveren van a Moodle? Ha nem, hanem valamilyen webszolgáltató szerverén, szerintem a szolgáltatótól is kérhetsz segítséget.

Ha egyáltalán nem férsz hozzá a szerverbeállításokhoz, akkor "kívülről" is futtathatod a cron-t, pl. egy ilyen szolgáltatás segítségével:
https://www.easycron.com/

Üdv
Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Péter Juhász írta időpontban

Szia,

Nos most tehát ott tartok, hogy van egy teljesített kurzusom, és ez alapján azt szeretném elérni, hogy automatikusan írasson be a rendszer egy másik kurzusba, tehát nem teljesíteni kellene automatikusan, hanem beíratni valakit. Ha lehet, ebbe a bizonyos kurzusba ne tudjon beiratkozni a tanuló magától, hanem ez csak és kizárólag egy bizonyos kurzus elvégzésének feltételeként valósulhasson meg automatikusan.

Lehet ilyet?

Válasz erre: Péter Juhász

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Csaba Gloner írta időpontban

Szia Péter,

Tudomásom szerint ez nem lehetséges a Moodle- ben. A Totara-ban, ami a Moodle egy (sajnos nem teljesen ingyenes) változata, erre van több megoldás is.

Egy egyszerű, bár nem teljesen automatikus módszer az, ha
- a kurzus végére teszel egy linket a másik kurzushoz és egy kódot, amit úgy állítasz be, hogy csak a kurzus elvégzése után lesz látható
- a másik kurzusban pedig beállítod, hogy ezzel a kóddal lehessen beiratkozni.

Ha a fenti ötlet nem jó Neked, a Moodle új verziójában nézd meg a "készségeket" és a "tanulási tervsablonokat", szerintem azokkal esetleg lehet valamit kezdeni. De sajnos lehet, hogy ez nem pont az, amit keresel.

Üdv
Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Kurzusba való automatikus beíratás egy másik elvégzett kurzus feltételeként

Péter Juhász írta időpontban

Köszönöm Csaba!

Még agyalok ezen. Ha valamire jutottam, leírom.

Te nagyon segítőkész vagy!