skupiny

skupiny

autor Milada Hrabalova -
Počet odpovědí: 3

Dobrý den,

prosím o radu. Každoročně pořádáme několik školení pro všechny zaměstnance a už se mi nechce je pokaždé vybírat ručně. Udělala bych si globální skupinu, jenže nechci, aby se účastníci v kurzu stále synchronizovali oproti této skupině. Chci jen zapsat všechny účastníky ze skupiny do kurzu, ale další úpravy aby se do kurzu nezanesly. Pokud někdo odejde ze zaměstnání, pak jej sice odeberu z globální skupiny, ale chci, aby on i jeho výsledky zůstaly v již proběhlých kurzech. A také, když přijde zaměstnanec, aby se mi nepřidával do již ukončených kurzů. Dá se to nějak udělat?

děkuji Hrabalová

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Milada Hrabalova

Re: skupiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
V odpovědi na David Mudrák

Re: skupiny

autor Milada Hrabalova -

Děkuji, pro mě velmi užitečný odkaz.

Teď bych ještě potřebovala poradit, jak ze skupiny vytvořit globální skupinu. Lze to? Mám vytvořenou skupinu k jednomu kurzu, kde je přes 600 zaměstnanců. Nedá se vyexportovat a importovat do globální skupiny? Děsím se toho, že je budu vybírat znovu, abych globální skupinu vytvořila. Nebo přímo u této skupiny změnit nastavení, aby se z ní přímo stala globální skupina?

Všimla jsem si, že importovat do globální skupiny lze, nenašla jsem ale export ze skupiny.

V odpovědi na Milada Hrabalova

Re: skupiny

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

export ze skupiny

Hmm. Máte pravdu. Našel jsem pouze otevřený požadavek na funkci MDL-22570 s přiloženou záplatou, která snad fungovala ještě v Moodle 2.4. Ale nejsem si vědom žádného doplňku, který by to uměl. Existuje doplněk na sychronizaci mezi lokální a globální skupinou, ale vy byste spíše potřeboval jednorázový export a import.

Pokud máte přístup k databázi vašeho serveru a někoho znalého SQL, neměl by být velký problém potřebný CSV soubor vygenerovat. Případně by vám takovou jednorázovou službu uměl nabídnou některý z Moodle partnerů?