بومی سازی و ترجمه پوسته adaptable

بومی سازی و ترجمه پوسته adaptable

از reza alizadeh در
Number of replies: 2

سلام

من نسخه 3.1 را به همراه پوسته adaptable  را در ساب دومین نصب کرده ام

این فالب بسیار ریسپانسیو و گرافیکش با سایت اصلی من همخوانی و هماهنگی دارد

در ارتباط با ترجمه واژهای description مانند (Display a link to the calendar)  پوسته مشکلی ندارم و مکانش را در بخش

theme_adaptable |   enableevents

پیدا و ترجمه می کنم

ولی در ارتباط با ترجمه واژه های اصلی مانند چک باکس  Events و   My Courses  مکانش را هسته و    theme_adaptable  نکرده و سر در گم شده ام

1-آیا این کاری که کردم درست است ؟

2-آیا واقعا واژه های ساده ایی مانند Events ترجمه نشده اند یا ترجمه  این واژه  درماژول ها   جایگاه هامختلف فرق می کند؟

3-آیا واژه های مذکور را در کل نسخه مودل نصب شده باید جستجو کنم یا روش بهتری هم هست ؟

البته برای مشخص شدن موضوع تصویر مشکل مربوطه را ارسال می نمایم

باتشکر و احترام مجدد

محمد رضا

Attachment err1.jpg
تعداد امتیازات:  -
In reply to reza alizadeh

در پاسخ به: بومی سازی و ترجمه پوسته adaptable

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

سلام

ترجمه مودل به صورت واژه‌ای نیست. با توجه به اینکه واژه‌های یکسان در جاهای مختلف ممکن است معانی متفاوت بدهند (مثلا assignment یک جا به معنی تکلیف است و جای دیگر به معنی انتساب) یا اینکه دستور زبان متفاوتی را طلب کنند، بنابراین در اکثر مواقع پلاگین‌ها عبارت‌های اختصاصی خودشان را استفاده می‌کنند.

در مورد مثالی که زدید ترجمه عبارت Events در خود پلاگین مورد نظر وجود دارد. بنابراین چون این پلاگین ترجمه فارسی ندارد، لغت events را انگلیسی نمایش می‌دهد.

ساده‌تری روش ترجمه استفاده از ابزار ترجمه خود مودل است. با رفتن به «مدیریت سایت>زبان>سفارشی کردن بسته‌های زبانی» می‌توانید ترجمه جدیدی اضافه کنید یا ترجمه‌های موجود را تغییر دهید. توصیه می‌کنم از همین ابزار برای ترجمه استفاده کنید.