Instalace - verze databáze

Instalace - verze databáze

autor Lukas Herout -
Počet odpovědí: 2

Dobrý den,

snažím se o čistou instalaci verze 3.1.1. Zasekl jsem se hned v začátku na verzi databáze. Moodle mi vypisuje "version 5.5.31 is required and you are running 5.5.5.10.1.11". Kontaktoval jsem provozovatele hostingu. Prý na doméně beží verze PHP 5.5.36, ale je schopen mi jí navíšit ručně až na verzi 7. Ale v podmínkách instalace jsou jako minimální požadavky verze 5.5.31. Tudíž to opravdu nechápu. 

Co s tím? Proklik na více info do dokumentace moodle nefunguje, přímo vyhledáváním jsem tam také nic neobjevil. Mohu si nechat zvýšit verzi, ale nevím, zda to nebude horší než lepší (i když horší nyní to být nemůže, když to vůbec nejede.


Díky za pomoc.

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukas Herout

Re: Instalace - verze databáze

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Když Moodle píše "version 5.5.31 is required and you are running 5.5.5.10.1.11" tak mluví o verzi MySQL / MariaDB databázového serveru, nikoliv o verzi PHP.

https://docs.moodle.org/dev/Moodle_3.1_release_notes#Database_requirements

V odpovědi na David Mudrák

Re: Instalace - verze databáze

autor Lukas Herout -

Díky. Samozřejmě máte pravdu a já jsem špatně koukal.

Ani jeden z hostingů, co jsem se rozhodoval mi ale neuměl pomoct, pokud jako databázi volil MySQL. Jen co jsem to přehodil při instalaci na MariaDB, prošlo to.