Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -
Počet odpovědí: 8

Zdravím, hraji si s novou funkcí náhledu odevzdaného souboru v Moodlu 3.1. Mám nainstalovaný a funkční ghostscript i unoconv. Chyby v logu žádné. Přesto jediné náhledy, co se mi generují, jsou z PDF souborů. DOCX i ODT to ignoruje. Netušíte, co s tím?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -

Zapnul jsem si ladění a v sekci Nástěnka ► Správa stránek ► Moduly ► Rozšíření typu úkol ► Moduly hodnocení ► PDF poznámky ► Test unoconv path si zkusil stáhnout testovací PDF. Stáhlo se mi PHP místo PDF a uvnitř je chyba: Warning: readfile(): Filename cannot be empty in /var/www/moodle/lib/filelib.php on line 1832. Takže asi problém v Moodlu samotném?

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -

Nakonec jsem to vzdal, problémy s unoconv už řešilo více lidí a v zásadě to je sázka do loterie. Na některých serverech jde, na jiných ne.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Co máš za verzi unoconv?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -

Teď už žádnou, ale byla to 0.7. Problém nebyl přímo s unoconv (z příkazového řádku spustit šel), ale s tím, že Apache spouštěl unoconv, který spouštěl Libre Office, který chtěl zapisovat do rootu atd. atd. atd. Prostě se bez toho obejdeme.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Jan Michlík -
Dobrý den, mohu vědět, co jste kde a jakému uživateli povolil, aby to fungovalo? Možná mám stejný problém, kdy se nezobrazují náhledy odevzdaných souborů při známkování. Vidím pouze PDF a JPG. Díky.
Dodám, že Moodle píše: Cesta k unoconv je zřejmě správně nastavena.
V odpovědi na David Mudrák

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -

Nakonec mi to nedalo a povedlo se mi to zprovoznit. Nicméně skutečně to moc použitelné není, protože např. všechny fonty v DOCX nebo ODT převede na jednoduché bezpatkové písmo, takže dokument vypadá jinak než předtím. Škoda.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Díky za info a podělení se o zkušenosti. Pokud je zachování vzhledu a formátování pro hodnocení úkolu důležité, pořád je tu ještě možnost nechat studenty odevzdávat rovnou PDF a nejlépe s přibalenými fonty.

V odpovědi na Lukáš Mižoch

Re: Náhled odevzdaného souboru v Moodlu 3.1

autor Lukáš Mižoch -

Narazil jsem na další problém. I když mám vypnutý vložený komentář, stejně se mi u všech souborů generuje PDF náhled. Např. u tabulek v Excelu to strašně zdržuje a nemá to žádný efekt. Proč Moodle nerespektuje, že vložený komentář u tohoto úkolu prostě nechci používat? Navíc je náhled tak velký, že se na obrazovku nevejde celá hodnotící část s komentářem, takže musím rolovat doleva a doprava.