Forum csak a kiválasztott csoportnak

Forum csak a kiválasztott csoportnak

Barbara Kovacs írta időpontban
Válaszok szám: 7

Üdv Moodle Team,

Hogy lehet a Forumot úgy beállítani, hogy ne minden résztvevő lássa? Egy kiválasztott csoportnak szeretnék üzenetet küldeni, de úgy, hogy azt mások ne lássák.

Köszi,

Barbara

Válasz erre: Barbara Kovacs

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves Barbara,

csoportok használatával ezt meg lehet oldani.

- Állítsd be a kurzust/fórumot "külön csoportok"-ra és adj hozzá minden felhasználót legalább egy csoporthoz.

- Aztán küldd a hozzászólást az adott csoportnak, akkor csak ők fogják látni azt a bejegyzést, a többi csoport nem.

Vagy a fórumot úgy is be tudod állítani, hogy ne csak a abejegyzések különüljenek el csoportok szerint, hanem az egész fórum csak bizonyos csoport(ok) számára legyen látható. Ehhez a "Feltételes elérhetőség bekapcsolása"(enableavailability) aktiválva kell legyen az oldalon és akkor a fórum beéllításainál az "elérhetőság korlátozás" menüpontban csoportokat is be tudsz állítani.

Üdv
Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Barbara Kovacs írta időpontban

Köszönöm Csaba,

Gyors voltál, mint mindig és működik. A "feedback" funkciót is lehet bizonyos csoportokra szabni, ugye?

Jó hétvégét,

Barbara

Válasz erre: Barbara Kovacs

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Csaba Gloner írta időpontban

Kedves Barbara,

igen, a Feedback-et is lehet vagy van vele valami gond?

Csaba

Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Barbara Kovacs írta időpontban

Szia Csaba,

Elkezdtem használni és elakadtam. A két külön feedback-hez hozzá szeretném rendelni a két csoportot, de amint beállítom az egyiket, azonnal megváltoztatja a másik feedback beállításait és ugyanazt a csoportot rendeli hozzá akiket az előzőhöz kértem. Mit csinálhatok rosszul? 

Barbara

Válasz erre: Barbara Kovacs

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Csaba Gloner írta időpontban

Szia Barbara, a Moodle melyik verzióját használod?

Ilyen hibát még nem láttam, megpróbáltam rekonstruálni, de nem sikerült. Ha ez így van, ahogy leírtad, akkor az valami adatbázis hiba lehet.


Én ezt csináltam:

-Az oldalon beállítottam a Feltételes elérhetőséget

-A kurzusban létrehoztam két csoportot (cs1, cs2)

-Létrehoztam két Feeback-et (f1, f2)

-Az f1 Feedback-ben az Elérhetőség korlátozásánál a cs1 csoportot adtam meg

-Az f2 Feedback-ben az Elérhetőség korlátozásánál a cs3 csoportot adtam meg

(Lásd a mellékletet, így néz ki a kurzusban)

- Megváltoztattam az egyik Feedback beállításait, de a másikkal nem történt semmi


Leírod, hogy te pontosan hogyan csináltad, abból talán kiderül valami.

Üdv
Csaba

feedback.jpg csatolmány
Válasz erre: Csaba Gloner

Tárgy: Forum csak a kiválasztott csoportnak

Barbara Kovacs írta időpontban

Szia Csaba,

Elnézést, de kicsit összejöttek a dolgok és nagyon lassan reagálok. Szóval Moodle 2.7.13 verziót használjuk. Az a jó, hogy a Moodle beaállításoknál sokféle módon indulhatunk, hogy ugyanazt értjük el, mégis minden alkalommal elakadok. Jelenleg a Feedback-nél - nem akartam az oldal beállításokon változtatni, mert féltem, hogy az a többi oktatási anyagot is érinti - így készítettem két féle kérdőívet és két külön csoportot - ez nem működött. Kollégám a group beállításokat visszaállította alaphelyzetre, és nem group de grouping beállításokon változtatott, így most ha minden igaz úgy működik ahogy szeretném, de:

a., le kell tesztelnem
b., meg kellene értenem a group grouping működési elvét (amit idáig azt gondoltam értek) és azt, hogy ami működik a Forum-nál az miért más a Feedback-nél.

A fentieken kívül nagyon szenvedek a restrict-ed section esetében felmerülő group access vs. assigned role közti szabályokra, megpróbálok utána olvasni és valahogy magamban gyakorolni. Köszönöm a támogatást és bármilyen anyagot amit tudsz javasolni és a további tanácsokat.

Üdv,

Barbara