Moodle könyv fejezetek importálása

Moodle könyv fejezetek importálása

Pál Csányi írta időpontban
Válaszok szám: 1

Tiszteletem!

Egy kurzusomban létrehoztam egy Moodle könyvet.

Az első fejezetét és annak alfejezeteit webes felületen hoztam létre. A fejezet első oldala a tartalomjegyzék, az alfejezetei pedig egy-egy képet tartalmaznak.

A könyv többi fejezeteit importálnám, mert gyanítom, hogy úgy gyorsabban haladnák a könyv elkészítésével. Nincs leírva sehol sem, milyen alakban kell lenniük az importálandó anyagoknak. Csak annyit írnak a Moodle dokumentációban, hogy legyen egy könyvtár, annak lehetnek alkönyvtárai, nevük végein a _sub kiegészítéssel. Legyen HTML állomány is ezekben. A legfelső könyvtárat annak összes tartalmával ZIP állományba tömörítjük, majd azt importálhatjuk a Moodle könyvbe. Eddig világos.

Nem tudtam, hogyan nézzen ki egy ilyen könyvtár-rendszer, ezért a már meglévő könyvrészletet IMS-csomagban exportáltam. Megnéztem a kapott ZIP állományt, és annak alapján létrehoztam a könyv következő fejezetét annak alfejezetivel együtt. Mindent ZIP állománnyá tömörítettem, és importáltam a könyvbe, sikertelenül. A hibaüzenet: A kiválasztott állományban nincsenek fejezetek.

A ZIP állományt csatolom. Mi az, ami még hiányzik belőle?

Üdv, Pali