Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

autor Jirka Čelikovský -
Počet odpovědí: 4

Ahoj Moodlisté,

řeším takový problém a předpokládám, že se takovým problémem už někdo potýkal. Vzhledem k zaměření mnou provozovaného moodle (verze 2.9.1+ Build: 20150813) bych potřeboval následující - popis situace:

Potřebuji mít kurz přístupný novým lidem v rámci firmy, kteří ještě nemají a nebo mít nebudou svůj email. IT mě nechce pustit do LDAPu, takže to řeším separátním provozem celého systému.

Některé kurzy poskytuji i dál (zákazníkům či dodavatelům, kteří u nás vykonávají nějaké činnosti).

Vize je: jednotný vstup do systému např: login: "udelejsikurz" heslo (jednotně): "kurz123"

přístupný pouze kurz/kurzy, které si každý kdo bude tato jednotná data znát. po takovémto přihlášení a vybrání kurzu by vyskočilo přihlašovací/registrovací okno, aby výsledný generovaný certifikát byl "custom" pro toho kterého - konkrétního člověka spolu se záznamem do databáze, aby další přístup už měl pod svými údaji.


Je takováto funkce možná a jednoduše udělatelná v Moodle?


Díky za rady. 

Jirka

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jirka Čelikovský

Re: Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Možná byste to mohl udělat přes autentizační module "Bez ověření" https://docs.moodle.org/30/en/No_authentication

Ten umožňuje, aby si kdokoliv na internetu zřídil na vašem Moodle účet. Poté by se přístup do jednotlivých kurzů ošetřil klíčem k zápisu, které byste účastníkům kurzu sdělil.

Jinak řečeno - všechno by zůstalo jako v normálním Moodle, pouze byste obešel / vypnul ověření identity uživatele. To má svá rizika, kterých byste si měl být vědom.

V odpovědi na Jirka Čelikovský

Re: Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Z popisu se mi zdá, že se jedná o uzavřený okruh uživatelů, lze předpokládat, že registrace se dá nahradit hromadným načtením uživatelů. Potom je varianta bez kontrolu jednoznačnosti mailu (použít "skupinové" maily) a vytvořit účty tímto způsobem.

Pro správce bezpečnější varianta, ale bez komunikace s uživatelem.

Zdraví Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

autor Jirka Čelikovský -

Ano, máte pravdu, jedná se o uzavřenou skupinu uživatelů, kdy ale uživatelé přibývají.

Řeším tento "problém" pouze kvůli tomu, že na provoz systému nemám tolik času, abych každého nového nahrával a kolegyně, která mi tyto věci hlásí je také velmi vytížená.

Obecně nějaký nápad, best practise, jak zajistit novým uživatelům přístupy, aniž bych šel do LDAPu? Jsem pro co nejvíce automatizované řešení, kdy chci registraci nechat ideálně na uživateli...


Jirka

V odpovědi na Jirka Čelikovský

Re: Jednotný vstup do kurzu a konkrétní výstup z kurzu

autor Jirka Čelikovský -

Tak nakonec stačilo přesvědčit šéfy, že je to blbost a udělat registraci s povolenou pouze firemní doménou.

Děkuji za rady.