Aktualizacja moodle

Aktualizacja moodle

Napisane przez: A. Sz. ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,

Może ktoś będzie umiał mi pomóc. Jestem w trakcie aktualizacji wersji moodle. Platforma jest postawiona na serwerze dedykowanym w OVH. W chwili obecnej mam wersję 2.2.4. chciałbym ją zaktualizować do wersji 2.8, ewentualnie do 2.6 na początek. Czy taki, że tak powiem przeskok jest możliwy. Czy można robić to etapami czyli najpierw do 2.3 potem 2.4 itd. Jak próbuje zaktualizować do wersji 2.4 czy nawet 2.3 przy próbie wejścia na stronę wyskakuje biały ekran i nic się nie dzieje. Jak próbowałem zaktualizować do 2.8 od razu to wyskoczył  błąd że trzeba najpierw zaktulizować wersję php. Może opisze jakie robie kroki po kolei, bo może coś robię nie tak.

1. Najpierw robię kopię zapasową katalogów moodle, moodledata oraz kopia bazy danych.
2. Nazwę katalogu moodle zmienim np. na moodle123
3. Pobieram daną wersję moodle w pliku skompresowanym tgz. i rozpakowuje i mam wówczas nowy katalog moodle
4. Ze starego katalogu w tym wypadku moodle123 kopiuje plik config.php i wstawiam do nowego katalogu moodle
Wtedy po odświeżeniu strony, jeżeli chciałem zaktualizować do wersji 2.8 wyrzuciło błąd że trzeba zaktualizować php. Przy niższych wersjach gdzie wersja którą mam (jest to php 5.3.3) powinna odpowiadać po odświeżeniu pojawia się biały pusty ekran i nic się dalej nie dzieje.
Czy może ktoś wie co może być tego powodem? gdzie leży problem? Będe wdzięczny za pomoc

Dodam jeszcze bo może to być ważne, że u mnie katalog z plikami moodle (czyli ten katalog popularny moodle) u mnie nazywa się web. Po rozpakowaniu plików zmieniam nazwę katalogu moodle na web i wówczas gdyby było wszystko ok to ruszyła by aktualizacja platformy a wyskakują mi wymienione wyżej błędy.
W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Aktualizacja moodle

Napisane przez: Bartosz Cisek ()

Cześć,

Procedura aktualizacji którą opisałeś wydaje się być poprawna. Zarówno podnoszenie wersji po kolei jak i sposób (kopiowanie katalogów) jest sugerowanym sposobem przez autorów platformy. 


W związku z tym Twój problem nie jest typowy. Piszesz że to serwer dedykowany. Masz dostęp do logów php? Tam powinno być widać coś więcej. 

W odpowiedzi na A. Sz.

Odp: Aktualizacja moodle

Napisane przez: Zbigniew Zieliński ()

Dzień dobry,

Zerknij w Moodle w Administracja/Serwer/Środowisko i z menu wybierz wersję do której chcesz aktualizować system (opcja "Sprawdź, czy Twój serwer spełnia wymaganiom bieżącej i przyszłej instalacji"). Od razu otrzymasz informację, czy php trzeba aktualizować, czy wersja mysql jest odpowiednia dla danej wersji systemu do której chcesz przeprowadzić upgrade.

Pozdrawiam,

Zbigniew Zieliński

http://www.moodler.pl