Jak uzyskać czasowo ograniczony dostęp do platformy

Jak uzyskać czasowo ograniczony dostęp do platformy

Napisane przez: Andrzej Kulbiński ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,
szukałem w systemie ale niestety nie znalazłem takiej możliwości.

Znacie jakiś sposób na automatyczne wyłączenie dostępu ucznia po np 1 miesiącu ?

Potrzebuję zrobić dostępy ale tak aby np po miesiącu 1 człowiek nie miał już prawa wejść, chodzi o taki demo dostęp.

Można tak zrobić z kursem że jest dostępny od od, ale nigdzie nie znalazłem możliwości ograniczenia dla konkretnej osoby.
Ktoś, coś ?

W odpowiedzi na Andrzej Kulbiński

Odp: Jak uzyskać czasowo ograniczony dostęp do platformy

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()

Witam,

jeśli konta są zakładane ręcznie (plikiem wsadowym) przez administratora to można zdefiniować enrolperiod dla każdego użytkownika dla każdego kursu, z którego może on korzystać.
Fragment z dokumentacji:

  • Enrolment fields: (Optional):

course1, type1, role1, group1, enrolperiod1, course2, type2, role2, group2, enrolperiod2 etc.
From Moodle 2.0, you can set the enrolment duration, in days, for each course

W momencie kiedy konta już istnieją w systemie, można nadpisać ich uprawnienia plikiem wsadowym gdy zmiana dotyczy wielu użytkowników.

Oczywiście mowa o dostępie czasowym do wybranego kursu, a nie do samej platformy, do której dostęp w takim przypadku pozostaje.



W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Odp: Jak uzyskać czasowo ograniczony dostęp do platformy

Napisane przez: Andrzej Kulbiński ()

Dziękuję bardzo!


Owszem nie można wyłączyć dostępu globalnie, ale da się właśnie do każdego kursu ustalić na jaki okres czasu ma mieć uczestnik dostęp, w ustawieniach każdego kursu.


Jakby ktoś szukał to jest to w ustawieniach kursu: Administracja kursem -->

Użytkownicy--> Metoda zapisów a tam już albo na zapis ręczny i ustawienia domyślne, albo dodaj uczestnika i tam dla każdego da się określić rolę i czas.

Dziękuję za pomoc uśmiech