Instalace 3.0.2+

Instalace 3.0.2+

autor Hynek Kotlán -
Počet odpovědí: 9

Dobrý den,

snažím se na hostingu u Wedosu spustit aplikaci Moodle ver. 3.0.2+  ale po zadání informací k databázi a informace o serveru skončí chybou

Config table does not contain version, can not continue, sorry.

More information about this error

It is usually not possible to recover from errors triggered during installation, you may need to create a new database or use a different database prefix if you want to retry the installation.


Mohl by mi někdo poradit kde je chyba a jak ji odstranit?

Děkuji


Počet hodnocení: -
V odpovědi na Hynek Kotlán

Re: Instalace 3.0.2+

autor Lucie Janstová -

Taky se s tím teď peru, dál jsem se dostala díky instrukci:

https://docs.moodle.org/30/en/error/debug/missingconfigversion

Bohůžel mě to vždy havaruje po dlouhé instalaci zásuvných modulů na:


 Chyba 500 - Internal Server Error

Pravděpodobně něco špatně v .httaccess souboru, ale zatím jsem nepřišla na řešení mrzutost

V odpovědi na Lucie Janstová

Re: Instalace 3.0.2+

autor Hynek Kotlán -

to jsem také našel, mohla by jste mi trochu blíže popsat co se do databáze musí doplnit. kam vložit verzi moodle? nejsem z toho moudrý. a jsem pouze uživatel úsměv

Zkoušel jsem napsat dotaz i na ofic. stránku FB ale tam se zatím nikdo neozval mrzutost

V odpovědi na Hynek Kotlán

Re: Instalace 3.0.2+

autor vojta mrozek -
Dobrý den přátelé okolo Moodle. 


Stejný problém mám i já. Taky netuším co to může být. mrzutost prosim radu.


Error reading from database

It is usually not possible to recover from errors triggered during installation, you may need to create a new database or use a different database prefix if you want to retry the installation.


Děkuji

Vojta

V odpovědi na vojta mrozek

Re: Instalace 3.0.2+

autor Hynek Kotlán -
u koho hostujete?? Také Wedos?
V odpovědi na Hynek Kotlán

Re: Instalace 3.0.2+

autor Lucie Janstová -

Takže, na wedosu se mi podařilo úspěšně nainstalovat verzi 3.0.1 (dostupná na c4 hostingu ke stažení i s českou lokalizací) s nastavením PHP 5.5. 

S instalací jsem trochu ve skluzu, takže si už s novějšími kombinacemi PHP a Moodle hrát prozatím nebudu. 

Výše zmiňované nastavení mi odstranilo chybu 500 (viz výše můj příspěvek) a následně chybějící verzi v tabulce mdl_config.

Doufám, že Vám tyto informace budou aspoň trochu k užitku úsměv

V odpovědi na Lucie Janstová

Re: Instalace 3.0.2+

autor Hynek Kotlán -

Díky za radu, zkusil jsem, zatím jsem se dostal dále, ale skončil jsem na verzi MySQL kdy je vyžadována 5.5.31 a je použita 5.5.5.10.0.21, psal jsem na podporu Wedosu, že se na to mrknour a dají vědět. tak snad s tím něco udělají.

V odpovědi na Hynek Kotlán

Re: Instalace 3.0.2+

autor vojta mrozek -

Nene,  na c4.czúsměv ale uz jsem dostal odpoved úsměv

Dobrý den,


pokud se pokoušíte nainstalovat novou verzi aplikace Moodle 3.x.x, tak ta vyžaduje minimálně MySQL 5.5.31. Ale nyní je Vaše doména umístěna na serveru s PHP 5.4, na kterém běží starší verze MySQL 5.1.73 (viz konfigurace serverů). Takže si přes "Formulář na autorizovaný požadavek" v administračním systému (příp. na podpora@c4.cz) požádejte o přesun domény na novější server s PHP 5.5 nebo PHP 5.6, na kterém běží novější verze MySQL. Pak nebude k podobným problémům docházet.

Vojta



V odpovědi na vojta mrozek

Re: Instalace 3.0.2+

autor Hynek Kotlán -

Problém vyřešen instalace Moodle na hosting Wedos !

Postup:

1) Je třeba si stáhnout z http://navody.c4.cz/moodle verzi 3.0.1.+ a nakopírovat obsah archívu na svůj FTP nebo server

2) Před spuštěním instalace, je třeba kontaktovat technickou podporu Wedos a problém jim sdělit, vytvoří databázi u nich na serveru potřebnou pro chod aplikace Moodle.

3) Zkontrolovat verzi PHP a nastavit verzi alespoň na 5.5 v klientské části Wedos. (úpravy si aplikuji do několika minut nejsou hned)

Pak je už jenom spustit instalaci aplikace. Mě se to takhle zadařilo.

V odpovědi na Hynek Kotlán

Re: Instalace 3.0.2+

autor Lucie Janstová -

Poslední instalace 3.0.2+ v kombinaci s PHP 5.5 se mi zdařila na wedosu. Opravdu zaleží na verzi db, ja měla MySQL 5.6.10, která hlásila známou chybu 500 Internal Error, s přesunem databáze na verzi MySQL 5.6.23 vše funguje jak má. Takže buďto verze databáze (nebo nastavení staršího databázového serveru) u wedos má problém. Doporučuji si to ohlídat úsměv