Deneme Sınavı

Deneme Sınavı

yazan Seyit Kaya -
Yanıt sayısı: 3
Arkadaşlar merhaba Şu an aktif kullandığım bir moodle sayfam var matematik öğretmeniyim. Şöyle bir sorunum var. 100(50 Matematik, 50 Türkçe) sorudan oluşan bir deneme sınavı hazırlayıp bu deneme sonucunda öğrencilerimin cevapladığı sorularla ilgili aşağıdaki gibi bir puan hesaplaması yaptırıp bir sınav puanı elde etmek istiyorum.

Örneğin;

MD: Doğru Matematik Soru Sayısı

MY: Yanlış Matematik Soru Sayısı

TD: Doğru Türkçe Soru Sayısı

TY: Yanlış Türkçe Soru Sayısı

Puan = (MD - MY/4)x0,75 + (TD - TY/4)x0,50

Bu işi Moodle da nasıl yapabilrim. Yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkür edeyirum

Seyit Kaya yanıt olarak

Bu forum gönderisi kaldırıldı

Bu forum gönderisinin içeriği kaldırıldı ve artık erişilemez.
Silinmiş kullanıcı yanıt olarak

Ynt: Deneme Sınavı

yazan Seyit Kaya -

Teşekkür ederim. Kodlama da biliyorum ama yapı çok karmaşık geldi. Sizin gibi bende yabancı foruma sordum inşallah bilen birileri vardır.

Seyit Kaya yanıt olarak

Ynt: Deneme Sınavı

yazan Haluk E -

Seyit Bey Merhaba,

Sizin formülünüze göre her MD için öğrenci 0,75 puan ve her TD için 0,50 puan alıyor. Her MY için bir sorunun %25 i kadar notu düşüyor. Gene aynı şekilde her TY içinde %25 i düşüyor.

Çoktan seçmeli soruları hazırlarken her M sorusu için varsayılan not değerini 0.75 ve her T sorusu için varsayılan not değerini 0.50 olarak girer ve her doğru cevap için not kısmını %100 ve her yanlış cevap için not kısmını -25% (negatif puan) olarak girerseniz sizin formüle uygun bir sınav hazırlamış oluyorsunuz.

Deneme imkanım olmadı. Bu cevaba uygun soruları hazırlayıp sonucu burada paylaşırsanız memnun olurum.

İyi çalışmalar.